Reservõppekogunemisele tuli üle 150 mehe

Eile algasid õppused kaitseväe reservallüksustesse kuuluvatele reservväelastele, kelle ülesanne on tagada linna elutähtsate objektide kaitse kriisi- ja sõjaolukorras.

“Mehi tuli kokku plaanipäraselt,” ütles Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora Saarte Häälele, täpsustades, et kuigi täpne arv selgub hiljem, on esialgsetel andmetel mehi kokku üle 150.

Moora tunnistas, et mitmed jätsid kohustuslikule kogunemisele siiski ka ilmumata. “Vaatame, mis nendega siis teha, nende vastu alustatakse tõenäoliselt menetlust,” ütles Moora.

Kaitseväeteenistuse seaduse järgi võib reservväelast õppekogunemisele ilmumise kutse eiramise eest karistada rahatrahviga 1200 eurot või arestiga.

Eile anti õppusele kogunenud meestele varustus ning esimestel päevadel õpetatakse neile individuaalseid sõdurioskusi, siis harjutatakse allüksusega kokku ja seejärel asub allüksus täitma oma riigikaitselisi ülesandeid, mille käigus tuleb ka keerulisi kokkupõrkeid vastasega ning peab lahinguülesandeid täitma.

Saare maakonnas on selline õppekogunemine esmakordne ja kestab 13. oktoobrini.

Õppekogunemisele kutsutud reservväelastele annavad väljaõppe Kaitseliidu Saaremaa maleva kaadrikaitseväelased ja Kaitseliidu vabatahtlikud instruktorid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 407 korda, sh täna 1)