Aste põhikooli ehitusest

Aste põhikooli projekteerimis- ja ehitustööd käivad hoogsalt. Leping töövõtjaga, kelleks on AS Tesman, sõlmiti 6. augustil. Kuna tegemist on projekteerimis-ehitustöövõtuga, siis praeguses etapis on põhitöö teha projekteerijal, Piko Projekt OÜ-l.

Tänaseks on vallavalitsus kui tellija ja töövõtja jõudnud niikaugele, et hoone põhimaht, ruumide paigutus ja suurus ning koolimaja igapäevane tulevane toimimine on paberi peal paigas. Selles protsessis on aktiivselt osalenud ka koolipere, kelle soovidest ja vajadustest lähtuvalt maja kavandatakse, ja volikogu, kes jälgib asjade rahalist poolt.

Uus kool ehitatakse ainult valla vahendite arvelt, tuleb leida parim lahendus ja vaidlused iganädalastel töökoosolekutel on vajalikud ja asjalikud. Vallapoolne konsultant ja järelevalve teostaja on Ösel Consulting OÜ, kelle kogemused tulevad protsessile ainult kasuks.

5. oktoobril anti vallavalitsuse istungil ehitusluba koolihoone osaliseks lammutamiseks. Uus õppekorpus tuleb samale kohale, kus asuvad klassid ka praegu, kuid oluliselt lisandub uusi ruume: söögisaal/aula, köök, raamatukogu, tütarlaste käsitööklass, loodusõpetuse klass koos laboriga ja kaasaegne arvutiklass. Lammutustööde täiemahuline algus on kavandatud 15. oktoobriks.

Oktoobri lõpuks saab kaante vahele ka hoone eelprojekt, mis kooskõlastatakse ja mille alusel väljastatakse ehitusluba. Ehitaja ajagraafiku kohaselt kavandatakse hoone üle anda, et saaks kolimisega alustada, 1. augustil 2013. Kooli lõplik valmimise kuupäev on 24. august.

Urmas Sepp
abivallavanem

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 348 korda, sh täna 1)