Väärikate ülikool alustab uut õppeaastat

Tartu ülikooli väärikate ülikooli programmi 2012/2013. õppeaasta loengutele Kuressaares registreeriti 178 õppurit. Kõiki registreerunuid oodatakse avaloengule 11. oktoobril kl 16–17.30 Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi saali (Garnisoni tn 16).

Avaloengu teemal “Elukestev andekus” peab PhD Viire Sepp, Tartu ülikooli teaduskooli direktor. Saaremaa juurtega Viire Sepp on Eesti esindaja andekuseuurijate Euroopa ja maailmaorganisatsioonis.

Kokku on sügissemestril kavas 5 loengut ja kevadsemestril 7 loengut. Aktiivne osaleja, kes võtab osa vähemalt 9 loengust, saab Tartu ülikooli tunnistuse. Loengutel osalemise eest tuleb maksta väikest tasu.

Väärikate ülikooli sihtrühm on õpihimulised vanuses 50 aastat ja enam. Osalemise tingimuseks ei ole kõrgharidus, vaid huvi teadmiste ja enesetäiendamise vastu.

Tartu ülikooli väärikate ülikooli programmi Kuressaares alustati Ülikoolide Keskuse Saaremaal ettevõtmisena 2011. a. Siis võttis loengutest osa 105 inimest, Tartu ülikooli tunnistuse sai 78 õppurit. Sel sügisel oli huvi loengute vastu erakordselt suur. Tänu sellele, et Kuressaare täiskasvanute gümnaasium soetas juurde toole, oli ka võimalik nii suur õpigrupp avada.

Projekti toetab rahaliselt kohaliku omaalgatuse programm.

Maie Meius
Ülikoolide Keskuse Saaremaal tegevjuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 412 korda, sh täna 1)