Tänak tegi Prantsusmaal korraliku lõpusõidu

KUUES KOHT: Ott Tänak ja Kuldar Sikk Prantsusmaa ralli poodiumil. Foto:M-Sport

Prantsusmaal sõidetud autoralli MM-etapil sai Ott Tänak kuuenda koha. Saarlane ise arvas, et sõitis eelmisel asfaldirallil paremini kui nüüd.

Rosinaks Tänaku ja tema kaardilugeja Kuldar Siku rallil oli kindlasti viimasel päeval võidetud erikatse ehk power stage, kus jagati ka MM-sarja üldarvestuse punkte. Tänakul on nüüd MM-sarjas 37 punkti, mis tõstis ta 12. kohalt üheksandaks.

244 punkti kogunud ja Prantsusmaal oma karjääri 75. rallivõiduni jõudnud Loebile järgnevad meeskonnakaaslane Mikko Hirvonen 173 ja Jari-Matti Latvala (Ford) 131 punktiga. Citroën kindlustas Prantsusmaal ühtlasi meeskondliku esikoha.
Esimesel päeval näitas Ford Fiesta WRC-autoga sõitev Tänak stabiilset sõitu esikümne teises pooles. Päeva lõpuks oli saarlane 8. kohal.

Teisel päeval olid kohad peamiselt samad, siiski suutis Tänak koha võrra tõusta ja oli teise võistluspäeva lõpuks 7. positsioonil.

Kohad paranesid vaatamata märjale ja mudasele rajale viimasel rallipäeval, kui tuli ka power stage’i võit. Kokkuvõttes lõpetasid Tänak ja Sikk ralli kuuenda kohaga.

“Ralli oli üsna raske. Keeruline oli head rütmi leida, sest see oli meie esimene asfaldiralli pärast Saksamaad ja me ei saanud vahepeal testida. Samuti ei olnud meie rajalegend ideaalne, seetõttu läksime mitmesse kurvi ebakindlalt,” rääkis Tänak M-Spordi vahendusel. “Siinsed metsavahekatsed olid väga kiired ja kuna legend polnud täpne, oli raske õiget tunnetust leida. Aga võistluse jooksul läks olukord siiski paremaks ja kokkuvõttes leian, et peame saavutatuga rahul olema.”

“Mõistagi olen väga õnnelik power stage’i võidu üle – arvan, et me saavutasime selle tänu puhtale ja veatule sõidule,” lisas Tänak.

MM-sarjas on jäänud sõita veel kaks rallit: Itaalias (Sardiinia) ja Hispaanias.