Kuressaare püsib võimekate esikümnes

Ehkki Kuressaare linn kukkus eelmisel aastal KOV võimekuse edetabeli esikümnest välja kohale number 15, püsib Kuressaare keskpika perioodi 2008–2011 lõikes esikümnes.

Aastate 2008–2011 arvestuses on esikohal Rae vald, järgnevad Viimsi vald, Tallinna linn ja Saku vald. KOV võimekuse esikümnes on lisaks pealinn Tallinnale ja selle naaberomavalitsusüksustele Kuressaare linn (8.) ning Tartu linn ja Ülenurme vald.

Vaadeldes KOV võimekust lühiajalises perspektiivis, üksnes 2011. aasta andmetele tuginedes, on KOV võimekuse indeksi väärtus Eestis suurim samuti Rae vallal, järgnevad Saue linn ja Viimsi vald. Võrrelduna aastate 2010, 2009 ja 2008 tulemustega tõusis esikümnesse Saue vald ja välja langes Kuressaare linn (kohale nr 15).

Aastases võrdluses tegid Saare maakonnas suurima tõusu Pihtla vald (70 kohta) ja Kihelkonna vald (+ 50), suurim kukkuja oli Leisi (miinus 40 kohta). Kõige viimaseks on aastases võrdluses kukkunud Kärla vald, kes vahetas punase laterna rollis välja Torgu valla.

Kohalike omavalitsuste võimekuse indeksi analüüs reastas Eesti omavalitsused erinevate komponentide järgi neljandat korda. Arvesse võeti nii kohalikku majandust, elanikkonna heaolu, kohaliku omavalitsuse organisatsiooni kui ka finantsolukorda ja teenuseid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 369 korda, sh täna 1)