Kas linnas tegutseb kassimürgitaja? (25)

Kuressaares Vallimaa tänav 24 hoovis on viimaste päevade jooksul hinge heitnud lausa viis kassi ning tänaval elavate kiisude eest hoolitsev naine kahtlustab, et lähiümbruses võib tegutseda kassimürgitaja.

“Kuidas saab eestlane ikka nii julm olla,” ei suuda võimaliku mürgitaja käitumist mõista kasse armastav Aino Lootus, kes elab loomade piinarikast surma väga raskesti üle.

Viimase nelja päeva jooksul on hinge heitnud viis kassi ning enne surma on nad kõik sarnaselt käitunud.
“Kass ei saa käia, kukub ja siis teeb paar kiiret sammu ning karjub kohutava häälega,” rääkis Lootus, lisades, et eelmisel nädalal ühel ööl kohutavat kassikisa kuulnud naine arvanud esiti, et loomad kaklevad, kuid hiljem leiti kassid surnult.

Ühe piinleva kassi, kes samuti käia ei saanud, vaid iga natukese aja tagant kukkus, tõi Aino Lootus koju, pani kasti ja proovis talle tasapisi vett ja piima anda, kuid sellest polnud abi. Loom ei saanud neelata. Samas ei olnud kassil ühtegi tundemärki, et ta oleks vigastatud olnud. Ka see kiisu suri.

Aino Lootus mõistab oma sõnul, et majas on palju inimesi, kes kasse ei salli, kuid loomade surmamiseks on tema arvates siiski parem looma-arsti tehtud süst.

Tõepoolest on Vallimaa 24 majarahvas olnud maja ümber elavate kassidega hädas juba pikemat aega. Aastaid tagasi kolis majast ära naine, kes jättis maha oma emase kassi, ning nii neid kasse sigima hakkas.

Lapsena palju kassidega mänginud Aino Lootus hakkas näljastele loomadele süüa panema ja kassid on harjunud tema akna alla kogunema.

“Nii sai kasse palju,” ohkas Aino ise ja ütles, et selleks sügiseks oli neid juba kümne ligi.

Ta tunnistas, et on ka ise aidanud osa loomi kinni püüda ja loomaarsti juurde surmasüstile saata.

“Tegin seda raske südamega,” ohkas Lootus, öeldes, et samuti oli neil sel sügisel plaan linnavalitsuselt abi paluda, et kassid kuhugi meelitada ning osa kinni püüda, kuid julm mürgitaja jõudis ette.

“Loomade mürgitamine on seadusega keelatud,” kinnitas linna heakorra järelevalvespetsialist Heino Vipp, lisades, et hulkuvatest kassidest tuleb teavitada linnavalitsust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 318 korda, sh täna 1)