Ka Saaremaa noori oodatakse taas Toompeale (1)

11. oktoobril on jälle võimalik osa saada üritusest “101 last Toompeale”. Juba traditsiooniks saanud foorumil keskendutakse sel aastal riigieksamite teemale.

“See on väga vahva üritus,” sõnas foorumi koordinaator Grete Kesküla, kutsudes kõiki kuni 26-aastasi osa võtma. Lastekaitse liidu noortekogule juba traditsiooniks kujunenud ürituse eesmärk on toetada noorte osalust riiklikus otsustusprotsessis.

Igal aastal on foorumil keskendutud ühele teemale, mille noored on ise valinud. Sel aastal võetakse Kesküla sõnul luubi alla riigieksamid. Räägitakse tasemetöödest, üleminekueksamitest, gümnaasiumi lõpueksamitest ja ülikooli sisseastumiskorrast. Seda ikka selleks, et leida parim võimalik lahendus gümnasistidele ja ülikooli astujatele.

Noorte väljapakutud teemade seast osutus valituks just nimetatud teema, mis peaks kõneainet ja arutlusruumi pakkuma nii noorematele, kel eksamid veel ees, kui ka vanematele, kel see tee juba käidud. Samuti on teema käsitlemisse kaasatud eksperte, näiteks endine õpilasesinduste liidu president Liina Hirv.

Eelfoorum toimub 11. oktoobril Kuressaare ametikoolis kell 16.30. Registreerumiseks tuleb hiljemalt täna minna Eesti noorteühenduste liidu koduleheküljele ja otsida üles vastav link. Lisainfot saab ka koordinaatorilt aadressil gretekes@gmail.com.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 200 korda, sh täna 1)