Anseküla seltsimaja avas ligi sada inimest (4)

Anseküla seltsimaja avas ligi sada inimest

PILGUGA TULEVIKKU: Elve Lepiku (vasakul) pilk on suunatud tulevikku. Tema ees seisab Henrik Veskinõmm, esireas veel Teele Tilts ja Liisi Kilgas. Tagareas Laine Lõbus ja Juuli Pihl (Tiirimetsa Küünla seltsist), Triin Kilgas, Selor Vallaste, Silvi Filippov ja Taimi Aus. Foto: Aare Laine

Laupäeva pärastlõunal pidulikult avatud Anseküla seltsimajas jagus nii omakandiinimestele kui ka külalistele vaatamist-kuulamist ja lustimist-rõõmu mitmeks tunniks.

“Inimesed on tohutult tööd teinud,” kiitis Anseküla põllumeeste seltsi juhatuse liige Elve Lepik. Ta rääkis, et seltsil on liikmeid 32, kuid kaasaaitajaid palju rohkem.

Seltsil on pikk ajalugu, esimesed kirjalikud teated pärinevad 1909. aastast. 1991. aasta detsembris selts taastati.
“Tore, et oleme suutnud kaugete esivanemate ideid edasi kanda,” rõõmustas Lepik. Seltsi kõige suuremaks saavutuseks sellel sajandil pidas Elve Lepik uue maja ehitamist.

Uued tegutsemisvõimalused

Vastavatud hoones saavad tegutseda seltsid, muusikakollektiivid, laste- ja taidlusringid jne.
“Pisine tuba, nagu me maja vanasse ossa jäävat ruumi nimetame, jääb väiksema seltskonna kooskäimise kohaks,” tutvustas Lepik. Selles toas on võimalik hubaseid kaminaõhtuid korraldada, pidada koosolekuid-arutelusid.

Uues osas on suur tuba, mis mahutab 60 inimest. Seal saab väiksemaid kontserte ja teatrietendusi anda ning tantsuõhtuid korraldada. Vahetoas on väike kööginurk pliidi ja kappidega. Teine korrus on lõpetamisel, sinna tulevad kontoritoad.

Maja arhitekt oli Mikk Mutso. Esimest abi seltsimaja sünniks andis Saarte koostöökogu. Julgustaja oli koostöökogu konsulent Sulvi Munk.

Kiidusõnu jagus Elve Lepikul ehitusfirma Valjala Ehitus töömeestele, kellega koostöö sujus tõrgeteta.
Ehitusfirma juht Toivo Maripuu andis seltsile üle maja pärisvõtme, mitte sümboolse võtme, nagu taolistel puhkudel kombeks. “Et võtmeke ära ei kaoks, panin ühe kadakapuust saba siia taha. Sellel on mõned pildid ehitamisest ning ehitaja telefoninumber ja meiliaadress,” sõnas Maripuu.

Maavalitsuse nõunik Leo Filippov, kes seltsimaja rajamisel samuti nõu ja jõuga abiks oli, kinkis tulevase raamatukogu tarvis trükise “Põlispuud”, rõhutades, et puudki on sidepidajad põlvkondade vahel.

Kooli lipp kui teatepulk

Helle Timm tuletas meelde aega, mil külainimesed käisid koos kunagises koolimajas. Algkool lõpetas tegevuse 1999. aastal. “Anname selle kooli lipu nüüd kui teatepulga üle uuele majale. Aitäh Ene ja Mati Sepale, kes seda lippu on hoidnud!” tänas Helle Timm.

Lipukandja oli Maarja Timm. Hümnihelide saatel hakkas trikoloor uue maja paraadnas mõõdukas tuules kaunilt lehvima.
Põllumeeste seltsile oli heade soovide ütlejaid palju. Õnnitlejate hulgas olid Salme vallavanem Kalmer Poopuu ja vallavolikogu aseesimees Meelis Juhandi. Mehed ei tulnud tühjade kätega. Kingitud televiisor näitas juba samal õhtul pilti ja Saarte koostöökogu annetatud strateegiamäng, mille koostöökogu juhatuse liige Poopuu üle andis, köidab huvilisi ilmselt edaspidi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 851 korda, sh täna 1)