Parim maaraamatukoguhoidja on Lembi Mets Kaarmalt

Parim maaraamatukoguhoidja on Lembi Mets Kaarmalt

LIGI POOL SAJANDIT RAAMATUKOGUTÖÖD: Kaarma raamatukoguhoidja Lembi Mets. Foto: Sander Ilvest

2012. aasta parimaks maaraamatukoguhoidjaks Saare maakonnas valisid kolleegid maaraamatukogudest ja Kuressaares asuvast keskkogust Kaarma raamatukogu juhataja Lembi Metsa.

“Täiesti šokk oli, “ ütles 47 aastat Kaarma raamatukogus töötanud Mets, kui kuulis, et just tema on valitud aasta raamatukoguhoidjaks. Küsimusele, mis on selle töö juures olnud nii meeldivat, et ta on nii pikalt seda teinud, vastas tagasihoidlik Lembi Mets, et talle endale meeldib väga lugeda, samuti lastega töötada ja üldse inimestega suhelda.

Ehkki praegu on Kaarma raamatukogul küll 178 lugejat, siis headel aegadel on neid olnud isegi üle 300.

“Inimesed lugesid siis kuidagi rohkem ja praegu need, kellel on aega lugeda, jäävad ka vanemaks, see on igas maapiirkonnas nii,” rääkis Mets, kelle sõnul on ka lugejate eelistused aja jooksul muutunud. Varem loeti eesti ja vene kvaliteetkirjandust, tänapäeval tahetakse aga rohkem lugeda ajaviitekirjandust ning elulooraamatuid. Ka Lembi Metsa oma lemmikud on kriminaalromaanid.

Mis raamatukoguhoidja meele kurvaks teeb, on see, kui raamatuid ei hoita, tuuakse need tagasi toidu- ja joogi-plekkidega. Samuti ei ole kena see, kui mõni lugeja raamatu pikaks ajaks enda kätte unustab.

Lembi Mets kiitis ka Kaarma maanaiste seltsi, kellega korraldatakse ühiseid üritusi, samuti oli tal väga hea koostöö nüüdseks juba ajalooks saanud Kaar-ma kooliga.

Saare maakonna keskraamatukogu pearaamatukoguhoidja Maire Rauk iseloomustas Lembi Metsa kui alati abivalmist, lahket ja sõbralikku ning oma töös täpset ja kohusetundlikku.

Raugi sõnul on Lembil väga hea kontakt lastega. Oodatud on tema korraldatud muinasjutuõhtud ja ettelugemishommikud. Alati on Lembile südamelähedane olnud kodukandi Kaarma kultuurilugu. Kallaste päevade aegu on Kaarmal alati üleval olnud Lembi Metsa koostatud näitus selle pere liikmete Mihkel, Oskar, Rudolf ja kirjanik Aino Kallase kohta.

Aastakümneid on Lembi Mets olnud valimiskomisjoni esimees, ta on aidanud läbi viia kaks hooaega Kaarma valla küladevahelist mälumängu, teeb koostööd Kaarma naisseltsiga ja on osalenud Kaarma valla päevade toimkonna töös.

“Pikaajalise töökogemuse, laialdaste erialaste teadmiste, abivalmiduse ja vastutulelikkuse tõttu on Lembi hinnatud nii kolleegide, raamatukogu külastajate kui ka kohaliku omavalitsuse poolt,” märkis Maire Rauk. Ta lisas, et Lembi on oma igapäevatöö ja tegemistega suuresti kaasa aidanud sellele, et säiliks ja uueneks Kaarma valla inimeste kultuurimälu ja avarduks silmaring.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 446 korda, sh täna 1)