ELEKTRIKUD – mehed, kes valguse tagasi toovad

ELEKTRIKUD mehed, kes valguse tagasi toovad

POSTI OTSA: Vilunult lükkab Andres Murula rauad jalga, sätib kiivrit ja kinnitab turvarihma. Mõni hetk hiljem on ta juba maa ja taeva vahel, endal nägu naerul. Foto: Sander Ilvest

Saartel on elektrikatkestused ja -rikked tuuliste ilmade tõttu üsna sagedane nähtus. Kes on aga need mehed, kes vihma, tuult ja tormi trotsides posti otsa ronivad, et meile valgus ja soojus tagasi tuua?

Möödunud kuul toimusid Elektrilevi rikkebrigaadide kutsevõistlused, kus oma oskused panid proovile Eesti suurima võrguettevõtja elektrikud üle Eesti. Selle aasta parimaks rikke-brigaadiks osutus Saare- ja Hiiumaa meestest Andres Murulast ja Toivo Kuusest koosnev tandem.

Kuidas saada elektrikuks?

“Mina hakkasin juba 80-ndatel selle asjaga tegelema. Siis, kui läksin Väimelasse seda eriala õppima,” räägib Andres Murula (48). Huvi elektri vastu tekkis tal juba varem ja just see kooli valikul oluliseks saigi. Andrese sõnul oli tol ajal Väimela kool ainus, kus sellist kutseharidust anti.

Toivo Kuuse (49) hoolitseb elektririkete parandamise eest naabersaarel Hiiumaal. Tema hakkas elektrikuna leiba teenima 1997. aastal. Enne seda oli ta juba pidanud mitut ametit.

“Eesti mees oskab kõiki ameteid, ilma et õpiks… Lihtsalt vaatab kõrvalt,” muigab Toivo. Nii hakkas ka tema elektriga tegelema. Käis seejärel Tartus kursustel, sai vajalikud teadmised-oskused ja oligi elektrik valmis.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 491 korda, sh täna 1)