Rändlindude hukkumine Sõrve säärel jätkub (12)

Rändlindude hukkumine Sõrve säärel jätkub

KOOLITUND VABAS ÕHUS: Sääre ilmajaama ees toibutasid SÜG-i 6.b klassi õpilased Kaisa Raaper, Diana Alt, Elo Nõmm ja (tagaplaanil) Jürgen Truu vastu akent lennanud linde. Foto: Mati Martinson

Eilses lehes kirjutasime sellest, kuidas Sääre Paargu aknad hukutavad rändlinde. Täna peab tunnistama, et tegime paargu omanikule Andro Roosilehele ülekohut, kuna üleeile pärastlõunal teibiti Saaremaa ühisgümnaasiumi bioloogiaklassi õpilaste abiga söögikoha aknad kinni. Siiski oli selleks hetkeks elu kaotanud juba suur hulk linde.

Andro Roosileht väitis linnuvaatlejatele, et on lindude hukkumise probleemile aastaid lahendust otsinud. Kahjuks ei müüda Eestis linnusiluette, mis linde akendest eemale peletaksid. Ta on kaalunud ka akende talveks luukidega katmise võimalust, aga vaid mõned kuud aastas töötavast söögikohast saadav kasum ei võimalda nii suurt investeeringut teha.
Samas ei ole akende kinniteipimine tema jaoks samuti hea lahendus, sest kevadel tuleb siis aknaid liimist puhastama hakata.

Koolilapsed leidsid surnud linde ka Keldrikohviku ja Sääre ilmajaama akende alt. Keldrikohviku aknad teibiti samuti kinni ja ilmajaama aknad kaeti seestpoolt katetega. Sellega pole rahul aga ilmajaama töötaja, kes ei soovinud oma nime ajalehes näha. Tema rahulolematuse põhjuseks on, et tubadesse ei pääse sel moel enam päevavalgus. Et tegemist on RMK-le kuuluva hoonega, leiab ta, et lindude elu ei tohiks sõltuda töötajate tervisest.

Noortele loodushuvilistele jättis nähtu nii sügava mulje, et üks noormees lubas rändlindude päästmisest talve jooksul uurimistöö kirjutada. Laste juhendaja Mart Mölder oli samuti vapustatud, sest väljasõidu eesmärgiks oli hoopis tutvumine Sõrve linnujaamas toimuva lindude rõngastamisega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 040 korda, sh täna 1)