Koimla looduskaitseala eelnõu ei pakkunud huvi

koimla looduskaitseala eelnõu ei pakkunud huviEile kella kümneks ootas keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni kaitse planeerimise spetsialist Gunnar Raun (fotol) huvilisi Kuressaare kontori saali avalikule arutelule, saamaks arvamusi moodustatava Koimla looduskaitseala määruse kohta. Keskkonnaametnikuga ei tulnud kohtuma ükski inimene.

“Kui on tegemist eramaaga, siis inimesed tunnevad huvi. Kuna Koimla looduskaitseala kavandatakse riigimaale, siis eramaaomanikud arutellu ei sekku, ja nagu näha, inimesed ei kipu oma arvamust välja ütlema,” konstateeris Gunnar Raun.

Ta lisas, et kui tegemist on riigimetsaga, suhtleb keskkonnaamet riigimetsa majandamise keskusega. Rajatava Koimla kaitseala kohta on RMK spetsialistid oma seisukohad välja öelnud.

Loodav Koimla kaitseala on pindalalt vaid 31,5 hektarit. Põhilised kaitstavad väärtused on seal rohunditerikkad kuusikud ja soostuvad soo-lehtmetsad. Kaitseala rajamiseks alustati menetlust 2010. aastal. Samal aastal jõudis see ka esimese avalikustamiseni. Eilsele päevale oli määratud teine avalikustamine, mis huvipuudusel ära jäi.

“Looduskaitsealust metsa ei majandata, kuna seal on rakendatud sihtkaitsevööndi kaitsekorda. Selle eesmärk on metsakoosluse säilitamine,” selgitas Gunnar Raun.

Isegi tormikahjustusi ei luba kaitsekord likvideerida. “Kui sinna tormimurdu tekib, siis see ongi metsa arengu seisukohast loomulik. Kuna sellel looduskaitsealal ei ole ühtegi sõidetavat teed, kuhu puud võiksid tormikahjustusena langeda, siis võivad need seal rahulikult olla. Kui seal oleksid mingid teed, siis võib need puud muidugi sõiduteelt eemaldada,” märkis looduskaitsja.

Loodusandide, nagu seened ja marjad, korjamine on looduskaitsealal lubatud. Telkimiskohti Koimla looduskaitsealal ette valmistatud ei ole. Kui matkajail on telkimiseks väga põhjendatud soov, siis tuleb selleks kaitseala valitsuselt luba taotleda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 381 korda, sh täna 1)