Politsei otsib Uduvere koertetulistajat taga (8)

Politsei otsib aktiivselt Uduveres nädalavahetusel koeri tulistanud isikut ning on üle kuulanud mitu kohalikku jahimeest. Kaarma vallavanem soovitab aga taoliste tragöödiate vältimiseks koeraomanikel loomad kindlalt kinni hoida.

“Vallavanemana ja jahimehena olen alati öelnud, et koeraomanik peab oma koeri kinni hoidma,” ütles Saarte Häälele Kaarma vallavanem ja Saaremaa jahimeeste seltsi juhatuse esimees Margus Mägi, lisades, loomulikult ei õigusta ta mitte kuidagi koerte mahalaskmist.

Mägi meenutas, et ka tema koera on kunagi tulistatud ja kuigi ta teadis, kes seda tegi, ei olnud tal midagi kosta, sest loom oli tõepoolest lahti pääsenud.

Praegu juba kolmanda koera peremees Mägi tunnistas, et kaks eelmist koera kippusid tal hulkuma ning üks näksas lammast ja teine kellegi jalga, ja tagantjärele ei oskagi öelda, kas oli põhjus väheses tähelepanus või halvas kasvatuses.
Igatahes oli ta sunnitud need loomad magama panema ning nüüd on tal koer, kes elab toas.

Mägi käib looduses üsna tihti ja seda just hämaral ajal ning kuuleb pidevalt, kuidas koerad klähvides metsloomi taga ajavad.

“Seda on tegelikult valus kuulata,” nentis Mägi, lisades, et ükski koeraomanik ei usu kunagi, et tema nunnu koer võib kellelegi kallale minna, aga koer käitub hoopis teistmoodi, kui peremeest parajasti läheduses pole. Ja ei oska lapsed ega külateel liikuvad täiskasvanud ära arvata, kas neile üksi vastu lonkiv suur koer ründab või mitte.

Margus Mägi kinnitas, et vald tegeleb hulkuvate koerte omanikega pidevalt ning on kahe aasta jooksul omanikele välja saatnud juba kümmekond hoiatust.

Samas ei poolda Mägi loomaomaniku nii karmi karistamist, nagu said tunda kaks Uduvere peret, kes oma koertest ilma jäid.

“Kui politsei tulistaja leiab, siis saab too ka vastava karistuse,” sõnas Mägi, lisades, et uurimine käib ning ka tema on politsei poolt üle kuulatud.

Möödunud nädalavahetus oli väga traagiline kahele perele, kelle lemmikud Uduvere soos maha lasti. Üks nendest, 5-aastane Emma ei olnud kunagi varem hulkuma läinud. Peremees leidis ta nüüd koos teise koeraga Uduvere soost. Looma reieluu oli läbi lastud ning ta suri piinarikast surma. Teine koer oli hukkunud kohe, kuna sai tabamuse otse südamesse.

Möödunud aasta mais tappis püssimees Pihtlas kaks koera.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 420 korda, sh täna 1)