Leisi 10. klass jääb viimaseks (24)

Leisi 10. klass jääb viimaseks

KESKKOOL VALLA ÜLALPIDAMISELE? Volikogu ootab direktor Tõnu Erinilt analüüsi, kui kulukaks läheb keskkooli ülalpidamine Leisi vallale ilma riigi toetuseta. Foto: Egon Ligi

Seoses keskhariduse rahastamise mudeli muutmisega võib sel sügisel Leisi keskkooli vastu võetud kümnes klass jääda kooli ajaloos viimaseks.

“Tõenäoliselt võtsime gümnaasiumisse viimase kümnenda klassi,” ütles Leisi vallavolikogu septembrikuu istungil Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin, viidates stsenaariumile, kus vabariigi valitsus kavatseb keelustada põhikooli ülalpidamiseks ette nähtud raha kasutamise keskhariduse rahastamiseks.

Koolijuhi väljaütlemise peale palus vallavolikogu teha koolijuhil kokkuvõtte, kui kulukaks läheb keskkooli ülalpidamine vallale ilma riigi toetuseta, et kaaluda keskkooli ülevalpidamist oma jõududega.

Leisi vallavolikogu esimehe Andrus Kandima sõnul ootab volikogu koolijuhilt analüüsi, palju gümnaasiumiosa sulgemine rahaliselt maksma läheb.

“Fakt on ju see, et kui keskkool ära kaob, siis vallale tekivad niikuinii mingisugused kulud, et lapsed saaksid linnas koolis käia,” ütles Kandima, kelle sõnul võib laste linnas koolitamine minna vallale lõpuks kulukamakski kui oma keskkooli ülalpidamine.

“Majanduskulud on koolil peal nii või teisiti ning kui küsimus on ainult õpetajate palkades ja pearahas, siis peame selgeks saama, mis need summad on.”

Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin ütles Saarte Häälele, et praegu lubab seadus kasutada keskkooliosa ülalpidamiseks ka põhikooli raha, tänu millele Leisi keskkool üldse ots otsaga kokku tuleb.

Edaspidi plaanib valitsus põhikooli ja keskkooli eelarve aga rangelt lahku lüüa, kusjuures välistatud pole seegi, et vähema kui 21 õpilasega klassi korral jääb keskkooli ülapidamine ainult omavalitsuse kanda.

Leisi keskkooli põhikooli viimases klassis õpib praegu 10 õpilast, kellest keskkooli tuleb ilmselt kaheksa. Sõltumata sellest, milline stsenaarium parasjagu ka ei rakendu, tuleb Leisi vallavalitsusel gümnaasiumiosa jätkamise korral vähemalt 3–4 õpetaja palgaraha oma eelarvest leida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 399 korda, sh täna 1)