Oli tore lugeda vastukajasid artiklile “Tööinspektor tabas katusetöödel eluga riskinud ehitaja”. Tore on see, et inimesed mõtlevad murega tööohutusprobleemidele töökeskkonnas. Kahju on ainult sellest, et see mure ei jõua mõttest kaugemale ja kui, siis ainult anonüümselt kommentaaridesse. Palun andke rikkumistest teada ka tööinspektsioonile telefonil 50 45 936 või meilile rein.nelis@ti.ee.
Tööohutuse tagamine peab olema meie kõigi ühine mure, sest selle taga on inimeste elu ja tervis. Tööandjale ja teistele isikutele jätame avaldamata selle isiku andmed, kes on teatanud tööohutusnõuete täitmata jätmisest, kui isik ei soovi oma andmeid avaldada.
Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse järgi peab tööinspektor kooskõlastama kontrolli tööandjaga, see tähendab teatab ette oma külastusest. Vajadusel võib kontrollida ka ette teatamata. Vajadus tekib näiteks kaebuse korral.
Tööinspektsioon teeb järelevalvet ettevõtetes riikliku plaani alusel, mitte nii, kuidas suvatseb, nagu kommentaarist võis välja lugeda. Tööinspektsiooni olemasoleva tööjõuressursi juures külastatakse ühte ettevõtet sagedusega kord 3–5 aasta jooksul. Mõnda ettevõtet ka sagedamini.
“Orissaare elanikule” teadmiseks, et neid kahte ehitusplatsi Orissaares kontrollisin 11. juulil. Temalt ootan minuga kontakti võtmist, sest rikkumiste kohta, kui need esinesid, on võimalik alustada väärteomenetlust.
Rikkumisi kajastanud kommenteerijatel palun minuga kindlasti ühendust võtta, muidu peame hakkama teid tuvastama arvutite kaudu.
Rein Nelis
tööinspektor
“… muidu peame hakkama teid tuvastama arvutite kaudu.”
Huvitav-huvitav. Kas tõesti on tööinspektoril seaduslik voli ka kommentaatorite järel nuhkida?
Ootan huviga Volli kommentaari.
Rein Nelise viimane lause: “Rikkumisi kajastanud kommenteerijatel palun minuga kindlasti ühendust võtta, muidu peame hakkama teid tuvastama arvutite kaudu.” on muidugi lauslollus ja seega täiesti sisutühi (muidugi vastuolus ka Saarte Hääle veebi konfidentsiaalsuslepinguga http://www.saartehaal.ee/konfidentsiaalsus/ — nii kõva mees Rein Nelis ikka küll ei ole, kui ta väidab.)
Kirjutab ju tööinspektor ise: “Tööinspektsioon teeb järelevalvet ettevõtetes riikliku plaani alusel, mitte nii, kuidas suvatseb” — no kuulge, kui tööinspektsioonil puudub voli teostada järelevalvet oma suva järgi, vaid riikliku plaani alusel ?! See on umbes sama, kui politseinikud teataksid: “Meie ei tegele liiklusjärelevalvega, me täidame riigikassat!”
Aga panen siia siis veel ühe anonüümse vihje, mis näitab tööinspektori kirjutise sisutühjust (Minu praegune arvuti on Asus EEE PC 901. :-) )
On sügis, pime ja porine aeg. Puudelt langevad lehed, teed on libedad, kõnniteed ka. Õnneks on Kuressaares aga väga tublid kojamehed, kes juba varahommikul tulevad luudade ja harjadega ning nühivad puhtaks kõnniteed ning isegi ülekäigurajad ja teeservad sina kogunenud prahist. Lausa lust on valgenedes linnas käia.
AGA…
Ainult üksikud kojamehed kasutavad töö ajal ohutusvesti!!!
Kui ehitaja ei kanna kiivrit, siis ohustab ta sellega ainult iseennast. (Pimedal ajal) Ilma ohutusvestita sõiduteel “teehooldustõid” tegev inimene ohustab sellise tegevusega nii iseennast, kui ka teisi kaasliiklejaid.
Kui tööinspektsioon ei teostaks tööohutuse järelevalvet “riikliku plaani alusel” vaid lahtiste silmade, -pea ja ka oma suva järgi, siis poleks tööinspektoril vaja ajalehes kirjutada lauslollust!
Sõites mööda ehitusplatsidest, siis on kiiver pigem erand kui reegel.
turvavarustuse kasutamine peaks olema vastavalt vajadusele.katusel on eelkõige vaja korralikke rakmeid ja kinnitatud turvakõit mitte rohkkem segavat kiivrilutakat.asju peaks ajama terve mõistusega mitte mõtetute seaduste järgi