“Seenelkäik” läks kolmesajale inimesele (5)

Kuressaare linnateatri Teatrikinos jooksis eelmisel nädalal üks viimase aja menukeid – Toomas Hussari film “Seenelkäik”, mida käis vaatamas üle kolmesaja inimese.

Kui esimesel seansil oli linnateatri 215-kohalises saalis üle 60 inimese, siis kahel järgneval juba tublisti sadakond inimest rohkem. Saalis istudes tundus, et rahvas elas ekraanil toimuvale täiega kaasa. Pole ka ime, sest “Seenelkäik” on tõepoolest otsekui elust maha kirjutatud. Nagu ajakirjanik Anvar Samost pühapäevases raadiosaates “Olukorrast riigis” arvas, võiks selle filmi pealkiri olla väga vabalt ka “Kohtumine valijatega”.

“Uhke tunne oli seda filmi vaadata,” märkis Kuressaare gümnaasiumi ajalooõpetaja Anne Mets, lisades, et tema sai üle hulga aja tõepoolest meeldiva kinoelamuse. “Väga meeldiv oli istuda saalis pehmel toolil ja nautida filmi suurelt ekraanilt.” Mets nautis oma sõnul ka seda, et seekord ei olnud eesti filmitegijad n-ö vinti üle keeranud.

Selgituseks nimetas pedagoog paari viimase aja eesti filmi, mille puhul pead kaasa mõtlema nii, et ajud ragisevad. “Kõik on nii keeruliseks ja mitmetasandiliseks aetud, et sa lihtsalt ei jõua jälgida. See film on tehtud nauditavaks väga lihtsate vahenditega.”

Anne Metsale meeldis Elina Reinold. Seda andekat teatri R.A.A.A.M näitlejat on tema sõnul viimasel ajal teenimatult vähe näha olnud.

Linnateatri direktori asetäitja Aarne Mägi kavatseb ka edaspidi Saaremaale tuua väärtfilme, mis siia muidu lähemal ajal arvatavasti ei jõuaks. Nii nimetas ta Ilmar Raagi tuleval nädalal esilinastuvat “Eestlanna Pariisis” ja Sofi Oksaneni romaani ainetel vändatud “Puhastust”.

Ka “Seenelkäik” võib ehk veel kord Kuressaarde jõuda, sest arvatavasti jäi film paljudel seekord nägemata. Et neid filme saaksid näha ka vanemad inimesed, siis kavatsetakse Kuressaare linnateatris käivitada n-ö väärikate pärastlõunad, kus kinoseansid toimuvad ka päevasel ajal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 472 korda, sh täna 1)