Saarlased pioneerideks GPS-matkaradadel

Juba järgmiseks hooajaks peaksid Saaremaad külastavad turistid ühe põneva puhkuse sisustamise võimaluse juurde saama. Nimelt kaardistatakse neli matkarada, mille kohta koostatakse põhjalikud juhendid ja kus saab matkata kas või nutitelefoni abi kasutades.

“Soovituslikud matkarajad on läbitavad jalgsi ning kulgevad mööda metsateid ja -sihte ja lihtsalt läbitavaid loodusmaastikke,” kirjeldas Simmo Kikkas MTÜ-st Karujärve Tervisespordikeskus radasid, mida kaardistama hakatakse.

Matkarajad on erineva raskusastmega, nii ühe- kui ka mitmepäevase matka jaoks. Märgitakse ära ka telkimiskohad või soovitatakse läheduses asuvaid teenusepakkujaid. Ilmselt on mõni rada läbitav ka maastikurattal.

Matkarajad kantakse spetsiaalsete teejuht-failidena internetti (www.visitsaaremaa.ee), kust igaüks saab need oma nutivahendisse (GPS, telefon, arvuti) laadida ja matka alustada. Kui kogu raja ulatuses on olemas mobiililevi, saab Kikkase sõnul telefonis vastavat rakendust lahti hoides teejuhti kasutada kas või otse internetis.

Kikkas täpsustas veel, et matkarajad kulgevad maadel, kus kehtib igameheõigus ja ei ole liikumispiiranguid. Kõik matkaraja ligiduses asuvad looduslikud ja kultuurilised objektid kaardistatakse ning teejuht-faili pannakse nende kohta selgitused.

Kes satub matkarajale kogemata, omamata telefonis eelnevalt rakendust, leiab raja algusest QR-koodi, mille abil saab ka sealt rakenduse telefoni laadida.

Simmo Kikkase sõnul tuleb ka Leader-meetmest 15 228 eurot toetust saanud projekti tutvustav voldik, mis pannakse samuti internetti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 200 korda, sh täna 1)