Regionaalminister astus saarlaste kaitseks välja (11)

Regionaalminister Siim Kiisler nendib majandusministeeriumile saarte ja mandri vaheliste laevapiletite järsu hinnatõusu teemal läkitatud kirjas, et siseministeerium sellekohast eelnõu kooskõlastada ei kavatse.

Minister märgib kirjas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsile, et laevapiletite hinnatõusu määruse eelnõu seletuskirja kohaselt peaksid parvlaevaliinide üleveohinnad suurenema ca 25 protsenti, sellises ulatuses hinnatõus oleks aga siseministeeriumi hinnangul väga järsk.

Regionaalminister toonitab, et eelnõu autorite andmeil tekib eelarves hindade praegusele tasemele jäämise korral 2013. aastal puudujääk umbes 1 miljoni euro ulatuses. Järgnevalt on aga selgitatud, et parvlaeva üleveohindade muudatus toob tuleval aastal kaasa eeldatava piletitulu suurenemise ca 1,49 miljoni euro võrra. “See tähendab, et puudujäägi katmisel jääb veel üle ca 33 protsenti vahenditest, mistõttu leiame, et soovitav hinnatõus toodud põhjendusel on alusetu,” kinnitab Siim Kiisler.

Ühtlasi teeb regionaalminister Juhan Partsile ettepaneku töötada välja nn püsisõitjate soodustuste süsteem, mis lisaks saarte elanikele ettenähtud soodustustele toetaks saarte ja mandri vahelist tööjõu liikumist. “Palume üle-
veohindade väljatöötamise protsessi edaspidi kaasata Saare ja Hiiu maavalitsus, kui ühed ühistranspordi korraldajatest,” kirjutab regionaalminister.

Majandusministeerium saatis mõne nädala eest kooskõlastusringile määruse eelnõu, mille heakskiitmisel tõusevad parvlaevaliinidel piletihinnad tuleva aasta veebruarist kuni 25 protsenti. See on aga toonud tugevat vastuseisu nii saarlastelt kui ka hiidlastelt. Saare maavalitsus on näiteks välja öelnud seisukoha, et piletihinna tõus nii suures ulatuses ei ole saarlastele kindlasti vastuvõetav.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 074 korda, sh täna 1)