Mae Nõu lehvitas Laimjala kultuurimajale hüvastijätuks (1)

Mae Nõu lehvitas Laimjala kultuurimajale hüvastijätuks

KOHT MAE SÜDAMES: Pildile jäid Kedruse memmedest Urve Kiivits, Nelli Pihl, Külli Kala, Helga Kalle. Maed embab Paula Väli. Foto: Ivika Laanet

Möödunud reede õhtul oli Laimjala rahvamaja saali kogunenud ligi sadakond kultuurisõpra, et üheskoos tähistada rahvamaja tööd juhtinud Mae Nõu viimast tööpäeva. Peole oli nimeks pandud “Lehvitame suvele, lehvitame Maele”.

“Tegelikult pole midagi uut siin päikese all. Aasta enne sinu ajaarvamist olin ise siin juhataja ametis,” alustas oma kõnet Laimjala vallavanem Vilmar Rei. Ta märkis, et seega teab ta väga hästi, mida tähendab minna vallamajja raha küsima. Näiteks selleks, et rahvamaja lage parandada.

Vallavolikogu esimees Aar-ne Lember tänas kaunist lillekimpu üle andes Mae Nõud üheksa töötatud aasta eest. Põhiliselt Ida-Saaremaalt tervitama tulnud kolleegid-kultuuritöötajad üllatasid rahvast, sammudes reipalt saali Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste lustakate fanfaarihelide saatel ja suvel Laimjalast laenatud punalipuga. “Kulturnik on aus inimene, tema võõrast vara ei taha,” naljatas Viljaste lippu vallavanemale tagastades.

Krapsakas Eha Ennemuist kinkis Mae Nõule tema juhendatava Kedruse memmede poolt rühma liikmete paberile kirjutatud ja kaunilt raamitud nimed, et Mae ei unustaks neid, kes igal kolmapäeval rahvamaja saali proovi tulid. Kõik külalised said suu magusaks Aina Sepa meisterdatud maitsvast tordist.

Mae Nõu ütles pärast lahkumispidu Saarte Häälele, et sellele ametipostile asudes ei olnud tal vähimatki aimdust, mis teda ees ootab. “Tulin koolivenda (Vilmar Rei – toim) aitama,” rääkis ta, märkides, et sai üsna pea aru, et see amet ei olegi pillimäng ega meelakkumine. “Sain aru, et see on tegijate rõõm ja mitteosalejate keelepeks,” mõtiskles Mae. Ta lisas, et siinkohal tahaks ta kõigile südamele koputada ja öelda, et nende paikkonna kultuurielu on just nende endi nägu ja parema tuleviku nimel tuleb kõigil ühiselt pingutada.

Mae jäägitu poolehoid kuulub eakate tantsurühmale Kedrus. Aga ka Laimjala raamatukogu juhatajale Aive Sepale, kes oli alati nõus aitama.

“Jätkuvat tegutsemislusti kõikidele Laimjala taidlejatele ning tugevat närvi ja tahet minu töö jätkajale!” soovis Saaremaalt Tallinna lahkuv Mae Nõu lõpetuseks. Kurb-pidulikku sündmust tähistas väikese tunnise kontserdiga ansambel Akustikud (Tambet Tamm, Alo Oll ja Heidi Tamm) Orissaarest. Jalakeerutuseks pakkus muusikat diskor Elar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 909 korda, sh täna 1)