Leelo Tungal käis SÜGis külas

25. septembril kohtusid SÜGi õpilased Leelo Tunglaga. Peamiselt lastekirjanikuna tuntud ajakirja Hea Laps peatoimetaja Leelo Tungal jagas teisipäeval noortega oma kogemusi nii kunagisest õpetajaametist kui ka lapsepõlvest.

Tungla luuletajakarjääri alguseks võib tema sõnul pidada esimest paari värsirida oma liiga väikestest sipupükstest ning 4. klassis ootamatult võidetud luulekonkursi 3. kohta.

Leelo Tungal suutis saali mitu korda naerust rõkkama panna, lugedes ette luuletusi, kus head olid filmilikult vaprad ja ilusad, halvad aga koledad ning määratud kaotama.

Samas tutvustas Tungal ka üht endakoostatud rahvaluuleraamatut, mis meenutas rohkem salmikut, sisaldades tuntud värsiridade nagu “Ole sõber alati, muidu teen sust salati…” erinevaid versioone, arstide huvitavaid ülestähendamisi ja muid naljakaid ütlemisi. Tungal suutis lapsi ka inspireerida oma arvamusega, et igaüks on milleski andekas, aga ei pruugi seda veel lihtsalt teada. Samas nentis ta, et talent ei pruugi alati olla endale meeldival alal.

Leelo Tungla katkematu jutt hoidis noori oma kütkes terve tunni ning tõi kohtumise lõpuks kirjaniku laua ette hulga autogrammisoovijaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 466 korda, sh täna 1)