Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 3. oktoober

KINO
Divas kl 18 komöödia “Ted”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 Salme vallateatri etendus “Kalimera!” (kreeka keeles “Tere hommikust!”). Mängib Marika Paas, lavastaja Maire Sillavee, heli ja valgus Margus Lepik. Esietendus 5. aprillil 2012.
See on lugu naisest, kes on iseennast ära kaotanud igapäevarutiini ja koduperenaise kohustuste sisse, ta teab, et on olemas, aga kardab seda elu seal, seina taga, kus võib-olla räägitakse keelt, mida tema enam ei mõista. Kui enam ei suuda, kui tee on päris püsti ees, tuleb appi juhus – sõbranna kingib Shirleyle pileti Kreekasse! Ja seal, lõunamaa päikese all juhtub nii mõndagi.
Pilet 5 ja 3 eurot. Täpsemalt Salme vallateatri tegemistest: htpp//: vallateater.
salmevald.ee.

SPORT
Kärla terviserajal kl 11 Saare maakonna 2012. aasta koolidevaheline teatekross.

NELJAPÄEV, 4. oktoober

KINO
Divas kl 18 komöödia “Ted”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

TEATER
Kuressaare linnateatris kl 19 Lümanda näiteringide ühisetendus – August Kitzbergi “Kosjasõit”. Mängujuht Tiiu Villsaar; viisimeister ja muusikajuht Ülle Reinsoo; kujundaja ja dekoraator Lee-namari Pirn; tantsuseadjad ja liikumisjuhid Aili Salong ja Ulvi Põld; akordioni mängib Merike Olo; lavameister Kalmet Valge; õmblusmeister Maire Murekas. Mängivad Taritu ja Lümanda näiteringi näitlejad. Esietendus 22. juunil Taritus.
Piletid hinnaga 5 ja 3 eurot müügil teatri kassas.

Orissaare kultuurimajas kl 19 VAT Teatri etendus “Hea, paha ja inetu”. Piletid (10 € ja 8 €) eelmüügis.
Metsikus Läänes seikleb kolm lindpriid, kellele iga hetk on eluvõitlus. Neile kõigile mängib saatus ette n-ö suure noosi. Mõistagi asuvad mehed püüdma ahvatlevat eesmärki, mis tõotab ennenägematut rikkust ja vabanemist kõigist päevamuredest. Äärmuslikud tingimused panevad mehed proovile ja joonistub välja kolm elurada. Kes neist on Hea, kes on Paha ja kes lihtsalt Inetu, või kas nii saabki määratleda? Ja kas sel kõigel on üldse tähtsust, kui vihisevad kuulid ja päid mõõdetakse dollaripakkidega? Või millel on tähtsust, kui miski su kõri pitsitab, ja see miski pole nali, vaid köis? Satiiriline lavastus pakub kaasaelamist karmide meeste mängudele, kindlasti ka muige- ja mõtteainet.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

NÄITUSE EELTEADE

Suured seinavaibad ja “seinapõlled” Kuressaare kultuurikeskuses

5. oktoobrist on Kuressaare kultuurikeskuse saalis väljas Christi Küti eesti rahvakunstist inspireeritud suured seinavaibad ja “seinapõlled”.

Tekstiilikunstnik Christi Kütt on lõpetanud 1998. aastal TÜ Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö erialal ning 2005. aastal Eesti kunstiakadeemias kunsti- ja kultuuriantropoloogia magistrantuuri. 2001. aastast töötab ta TÜ Viljandi kultuuriakadeemias lektorina.

Christi Kütt on veendunud, et oleme põllerahvas, ja ütleb: “Iga kordamine tagab mäletamise ja mäletamine kasvatab ja loob meie mustrimälu. Põll on olnud üks eesti naise staatuse muutuse märke, mis saatis teda terve elu. Oleme pulmakombestikus neiule põlle ette sidumist au sees hoidnud. Pulmapõlled koos sajandeid muutumatul kujul säilinud geomeetriliste mustritega on olnud käesoleva näituse inspiratsiooniallikas.”

Tikitud ja ornamenteeritud tekstiile ei tehtud vanemal ajal tujude järgi, vaid nendega oli tihedalt seotud kindel reeglistik ning töömahukas tikand on kohustus, milles isegi kaasajal on peidus kaitsev jõud. Maagiliste võtete abil hädaohu tõrjumine pole minetanud oma tähtsust ka tänapäeval, avaldugu see kas või oma kodu ehitamises või iseenda kasvatamises.

Kunstnik loodab, et näitus “Põllerahvas” pakub huvi paljudele saarlastest käsitöömeistritele ja huvilistele. Näitus jääb Kuressaarde 5. novembrini.

Lii Pihl
kunstikuraator

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 84 korda, sh täna 1)