Tragöödia Uduveres: koerad lasti julmalt maha (114)

tragöödia uduveres

JULM TEGU: Kes oli see südametu inimene, kes laskis reedel Uduvere soos maha kaks koera? Fotodel 5-aastane Emma. Foto: Facebook

Möödunud nädalavahetus oli väga traagiline kahele perele, kelle lemmikloomad Uduvere soos maha lasti. Kes võis säärase koletu teo toime panna, selgitab politsei.

“Loodame, et politsei saab tulistajad kätte,” ütles viieaastase Emma peremees Bernhard Mai, kes leidis oma koera surnuna rapsipõllu äärest. Peremehe sõnul oli neil tore ja sõbralik koer, kes kunagi ei hulkunud. Kui loom aga enam koju ei tulnud, läks mees teda otsima, kuid vaatamata hüüdmisele ei õnnestunud tal koera leida. Seejärel otsustas peremees igaks juhuks soost läbi minna.

“Seal on rapsipõld ja ma vaatasin, et üks koer lamab, ning oligi minu koer,” rääkis Bernhard Mai, kelle sõnul viis ta surnud looma koju ja loomaarst tuvastas, et kuul oli koera reieluu purustanud.

“Tänapäeval ei ole ju enam vene aeg, hulkuvast koerast tuleb ikka vallale teada anda, siis tehakse omanik kindlaks ning võetakse midagi ette,” arutas Mai, kes on ise jahimees ega poolda sellist tegu, sest koer on ju kellegi kallis pereliige.
Külavanema abiga tehti kindlaks ka teise surnud koera omanik ning teatati talle juhtunust. “Emotsionaalselt on ikka väga raske,” ütles teise hukkunud koera omanik Anneli Sepp, kes sai juhtunust teada pühapäeva hommikul. Nende pere 8-aastasele koerale oli keegi kuuli otse südamesse kihutanud.

“Tavaliselt inimesed andsid teada, kui ta hulgub,” rääkis Anneli Sepp, kes ei osanud eile veel aimata, kes võis selle koletu teo taga olla.

Samas teavad külaelanikud, et Uduvere soos on igal pool jahimeeste pukid ning ju jahimehed ikka teavad, kes mingil ajal väljas liiguvad. Kuid kas koerad tapeti jahimeeste või salaküttide poolt, ei oska praegu keegi öelda.

“Mina kuulsin reede õhtul laske, aga sellise asja peale ei osanud isegi mõelda,” ütles üks Uduvere küla elanik, lisades, et üks koertest oli küll ka varem küla vahel hulkunud, kuid teise pere loom ei ole kunagi lahti pääsenud. Samas tõdesid külaelanikud, et ka probleemid hulkuva koeraga tuleb lahendada ikka inimlikul viisil.

Politseile teatati pühapäeval, et Kaarma vallas Uduvere külas on kaks koera maha lastud.

“Praeguseks on alustatud väärteomenetlust loomakaitseseaduse paragrahvi 66`2 lõike 1 alusel,” ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht. Ta selgitas, et see paragrahv käsitleb looma suhtes lubamatu teo toimepanemist ning süüdlast võib oodata kuni 200 euro suurune rahatrahv.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 675 korda, sh täna 1)