Andero Laurits võitis suurmeister Ain Muru millimeetri murdosaga

Septembri viimasel nädalavahetusel sai teoks 23. laskevõistlus Saaremaa Sügis. See alternatiivne võistlus on alati pinget pakkunud iga võistluspäeva sõna otseses mõttes viimase lasuni.

Alustati standardiga 3x 20 lasku. Tulemused olid järgmised: 1. Ljudmila Kortšagina (KL MäLK) 574 silma; … 5. Andero Laurits 553; 6. Kaia Kindlam 552; 8. Margus Metshein 545; 9. Jarko Seema ilusa isikliku rekordiga 542 silma.

Mihklipäev lõppes turniirilaskmisega, kuhu pääsevad põhivõistluse paremad – lastakse püstiasendist ning absoluutväärtuselt halvima lasu sooritaja langeb välja. Tulemused: 1. Ljudmila Kortšagina (KL MäLK); 2. Matti Kanep (PV SKK); 3. Andero Laurits.

60 lasku lamades: 1. Ljudmila Kortšagina (KL MäLK) 588; … 3. Kaia Kindlam 580; 6. Margus Metshein 578; 9. Neeme Virveste 571.

2002. a lisati programmi nn ühe lasu võistlus. Siin on soovijatel võimalik pärast 60 lasku lamades sooritada kolm proovilasku ja üks võistluslask – kõige täpsema “10” omanik on võitja.

Sel aastal suutsid sisekümmet (läbimõõt 5 mm) tabada ainult kaks laskurit – Andero Laurits ja suurmeister Ain Muru ning Lauritsa tabamus osutus ülinapilt paremaks.

Mujal Eestis sarnast võistlust ei korraldata ja tõenäoliselt on see omalaadne maailmaski. Lisaks on see ainus laskevõistlus Eestis, kus osalejatele on kingitud aeg.

Aitäh kõigile, kes on selleks oma panuse andnud. Aga eraldi peab tänama head kolleegi Karin Muru, kes on Kuressaare noorte huvikeskusel enam kui 20 korda järjest (!) suurematel üritustel abiks olnud.

Martin Kosemets

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 165 korda, sh täna 1)