Paul Tohvi nuputatud ja meisterdatud sada tarbeeset

Paul Tohvi nuputatud ja meisterdatud sada tarbeeset

ILUMEISTER: Käsitöömeister Paul Tohvil on väikeses puutöökojas kõik vajalikud seadmed ilusate asjade meisterdamiseks olemas. Foto: Sander Ilvest

Puutöömeister ja endine käsitööõpetaja Paul Tohv Kihelkonnalt on enam kui saja tarbeeseme idee autor ja meister. Kuldsete kätega meistrimehe loominguvaramu loetelu võib alustada pisikestest kõrvarõngastest ja lõpetada suuremate mööbliesemetega.

Mullu detsembris tunnustas käsitöötegijate ühendus KadakMari Paul Tohvi Saare maakonna käsitöömeistri tiitliga. Varasematelgi aastatel on Tohvi töid peetud tunnustust väärivaiks. Tema loomingut on kõrgelt hinnatud ka maakondlikul suveniiride konkursil.

“Esimese tunnustuse tõid mulle emailpoti kaante sanganupud. Idee sündis väga lihtsalt. Ükskord hommikul teed keetes kõrvetasin kannukaant kergitades näpud ära. Mõtlesingi siis, kuidas sellist asja vältida. Nüüd olen erineva kujuga nupukesi valmistanud üsna palju. Laatadel neid ikka ostetakse,” märkis Paul Tohv.

Pärnu-Jaagupist pärit Paul Tohv on pärast Tallinna pedagoogilise instituudi lõpetamist Saaremaal poistele käsitööoskusi jaganud 28 aastat. Põhikohaga töötas ta Kärla põhikoolis, aga tunde andis mujalgi. Huvi puutöö vastu tekkis nüüdsel saarlasel ajal, kui ta ise Pärnu-Jaagupis koolipinki nühkis. “Käisin õhtuti pärast tunde puutöökojas treimas ja igasuguseid asju nikerdamas. Keskkooli lõpetamise järel tahtsin küll Eesti põllumajanduse akadeemiasse mehhaniseerimist tudeerima minna, aga õnneks vedas matemaatika mind sisseastumiseksamitel alt. Kuna mind köitis ka joonistamine ja mõningal määral maalimine, siis otsustasin käsitöö kasuks,” ütles aastakümneid käsitööle pühendanud mitmekülgsete huvidega mees.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 569 korda, sh täna 1)