
OHTLIK ENDALE JA TEISTELE: Tööinspektor avastas Kuressaares Garnisoni tänaval katusetöödel turvavarustuseta ehitaja. Ka ehitusplats oli seal piirestamata, ning seega ohtlik tänaval liikujatele. Foto: Rein Nelis
Tööinspektsioon avastas ehitusobjektidel üle Eesti 134 nõueterikkumist. Saaremaal leiti suuremaid ja väiksemaid rikkumisi kahel ehitusplatsil.
Lääne inspektsiooni tööinspektori Rein Nelise sõnul kontrollis ta kolmapäeval Kuressaares kolme ehitusobjekti ning kui ühel neist olid nõuded täidetud, siis kahel ehitusel oli rikkumisi mitmeid. Tõsisem rikkumine jäi Nelisele silma Garnisoni tänaval, kus katusetöid teinud töötaja ei kasutanud turvavarustust – ei turvarakmeid ega ka kindla kinnituspunktiga turvaköit.
Lisaks oli ehitusobjekt piirestamata, millega seati ohtu tänaval liikujad. See on lubamatu, kuna ehituse käigus võib katuselt juhuslikult midagi tänavale kukkuda. Tööinspektori kinnitusel algatati tööandja suhtes väärteomenetlus, kuna too ei olnud taganud isikukaitsevahendite nõuetekohast kasutamist ning ei olnud piirestanud ehituse tänavapoolset osa.
Teisel Kuressaares kontrollitud ehitusobjektil puudusid Rein Nelise sõnul tellingul osaliselt vahepiirded ning puudu oli ka tellingule ronimiseks vajalik redel. Töödejuhataja selgituste kohaselt oli redel ajutiselt ära võetud ning unustatud tagasi panna.
“Siinkohal tahan toonitada, et püstitatud tellingud peavad olema paigaldatud vastavalt valmistaja kasutus- ja paigaldusjuhendile. Töötegemise ajal peavad tellingul omal kohal olema ka kõik vajalikud redelid,” rõhutas Nelis. Puudu oli selle objekti puhul ka akt selle kohta, et tellinguid oli enne nende kasutuselevõttu kontrollitud. “Seega on teadmata, kas tellinguid ikka kontrolliti enne kasutusele võtmist,” tähendas tööinspektor.
Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist Evelin Kivimaa tõdes, et üle-eestilise kontrolli käigus avastasid tööinspektorid 25 nõnda ohtlikku olukorda, et vajalik oli viivitamatu sekkumine. 14 korral peatati ohtlik töö ja 11 korral keelustati töövahendi kasutamine sootuks. Sealhulgas kõige sagedamini ehk 13 juhul katkestati töö ehitustellingutel ja töölavadel. Kahel korral peatasid tööinspektorid ehitusel töö, kuna ehitajatel oli oht katuselt alla kukkuda, sest nad ei olnud turvarakmete ja -köitega kinnitatud, samuti puudusid katusel allakukkumist takistavad piirded. Kuue raskema rikkumise osas alustas inspektsioon tööandja vastu väärteomenetlust.
Tänavu on Eestis ehitusvaldkonnas juhtunud 235 õnnetust ja kolm inimest on ehitusobjektidel tööd tehes hukkunud.
Olete ikka naljahambad..saaremaal käib inspektsioon niimoodi,et teatakse ette,et tehke nüüd oma objektid korda,me nüüd tuleme,aga see mis tegelikult toimub on tösine katastroof,mitte mingeid rakmeid,ega turvaköisi,tellingud on ligadi logdi paika pandud,puuduvad elementaarsed isikukaitse vahendid,tolmumaskid,kõrvatropid jne..rääkimata välikäimlatest või koht kus enne lõunat käsi pesta
räägi meile ka kui teada saad, oskame karta!
tänapäeval töö nahksetes kinnastes, kui käe välja võtad on puhtam kui kindasse panid. Vaat sedasi, naerukrambid!
Suvel vahetati Orissaares kultuurimaja ja gümnaasiumi katust, käisin sealt iga päev mööda ja ei ole mina näinud et mestel oleks objektil kiivrid peas olnud,turvarakmetest rääkimata.Tõsi, ega ma tööinspektorit ka ei näinud. Ometi oli ju Orissaares alles hiljuti, kas mitte eelmisel aastal surmaga lõppenud tööõnnetus ehitusel.
On jäänud mullegi mitmel korral silma Orissaares gümnaasiumile katust paigaldavad töömehed. Ühel mehel oli mingi köis seotud kuskile laua külge, teised tatsasid niisama uljalt ringi – ei turvarakmeid ega kiivrit.Arvan, et mehed ise ka ei viitsi turvavarustust kasutada, kuid tööandja peaks siiski rohkem kontrollima.
Tööandja peaks hoopis kontrollima, et ta endale täiskasvanud lasteaialapsi tööle ei võta vaid mõistusega inimesi. Me ei ole nii rikkad et ehitusfirmadele maksta selle eest, et iga täiskasvanud mehe taga üks lapsehoidja kogu aeg passiks.
No kus nüüd tegi avastuse inspektor, saab veel lastelastelegi rääkida :)
Kohe näha, et esimest korda elus oma p..e kontorist tänavale vedas.
Paljud Saaremaa elanikud ei ole ühendanud oma wc ja muud veed Saaremaa kanalisatsiooniga, vaid kaevanud torud nii, et köik solgi vesi koos mürgiste kemikaalidega läheb ainult maasse. Need ,ürgised kemikaalid kahjustavad loodust ja enne köige pöhjustavad inimestele vähkhaigust.
Selleks on vaja nüüd kiireid inspektoreid, et taksitada ja löpetada selline kemikaalsete mürkite otse maa sisse juhtimine ilma mitte mingisugust puhastamist.
See on tavaliselt nendes peredes, kus käivad fekaali autod välja pumpas kakat wc:st ja needki ei viida alati kokku kogumispunkti, vaid lastakse hiljem kuhu juhtub.
Ja mis mürgist s…tta need saarlased siis s…uvad sul seal?
ta vist mõtleb säilitusaineid toidus. Aga ega need puhastusseadmedki neid ei hävita.
Hirmus lugu pidi aga olema rasestumisvastaste vahenditega, mereelukate paljunemine olla seetõttu piiratud ja me toidulaud kesine. Kui fekaalid põllule jõuavad on see väetis aga meres …!?
Suur firmades nt. ehitusfirmades pole töölistel mingeid riietusruume, ega pesemisvõimalusi. Peavad hakkama saama soojakutega. Pesemistingiumusi pole ka nendes kohatades. Võiks ikka firmades olla eraldri riietusruum, kus saab pesta peale tööd, kui on ikka must ja määriv töö ja kus hoida oma musti riideid, et ei peaks neid igal õhtul koju haisema tassima. Kas selliseid asju üldse peab olema ? Vähemalt võiks olla, elementaarne. Saare erekis selline võimalus täitsa olemas oli
meil võiks robotid olla, poleks mingit jama. Õhtul tõmbad pistiku välja laadima, hommikul tööle. Ei mingit sots. ega tulumaksu. On käsutäitlikud ja töötavad programmeeritu järgi, ei mingit streike ega vastuhakku!
ning et ehitajad rohkem oma eludest hooliksid… aamen
neid ilma kiivrita ja julgestuseta tegelasi võib näiteks näha ka maavalituse katusel….
ega iga objekti jaoks iga päev ei saa inspektorit kõrvale seisma panna. Selle jaoks on ju töödejuhataja, kes vastutab ohutusnõuete täitmise eest.
Jälle vastutab mingi kubjas? Milla ükskord saab eesti mees nii arukaks, et suudab ja JULGEB täiskasvanuna ISE enda tegemiste või tegematajätmiste eest vastutama hakata?