Tööinspektor tabas katusetöödel eluga riskinud ehitaja (15)

Tööinspektor tabas katuse-töödel eluga riskinud ehitaja

OHTLIK ENDALE JA TEISTELE: Tööinspektor avastas Kuressaares Garnisoni tänaval katusetöödel turvavarustuseta ehitaja. Ka ehitusplats oli seal piirestamata, ning seega ohtlik tänaval liikujatele. Foto: Rein Nelis

Tööinspektsioon avastas ehitusobjektidel üle Eesti 134 nõueterikkumist. Saaremaal leiti suuremaid ja väiksemaid rikkumisi kahel ehitusplatsil.

Lääne inspektsiooni tööinspektori Rein Nelise sõnul kontrollis ta kolmapäeval Kuressaares kolme ehitusobjekti ning kui ühel neist olid nõuded täidetud, siis kahel ehitusel oli rikkumisi mitmeid. Tõsisem rikkumine jäi Nelisele silma Garnisoni tänaval, kus katusetöid teinud töötaja ei kasutanud turvavarustust – ei turvarakmeid ega ka kindla kinnituspunktiga turvaköit.

Lisaks oli ehitusobjekt piirestamata, millega seati ohtu tänaval liikujad. See on lubamatu, kuna ehituse käigus võib katuselt juhuslikult midagi tänavale kukkuda. Tööinspektori kinnitusel algatati tööandja suhtes väärteomenetlus, kuna too ei olnud taganud isikukaitsevahendite nõuetekohast kasutamist ning ei olnud piirestanud ehituse tänavapoolset osa.
Teisel Kuressaares kontrollitud ehitusobjektil puudusid Rein Nelise sõnul tellingul osaliselt vahepiirded ning puudu oli ka tellingule ronimiseks vajalik redel. Töödejuhataja selgituste kohaselt oli redel ajutiselt ära võetud ning unustatud tagasi panna.

“Siinkohal tahan toonitada, et püstitatud tellingud peavad olema paigaldatud vastavalt valmistaja kasutus- ja paigaldusjuhendile. Töötegemise ajal peavad tellingul omal kohal olema ka kõik vajalikud redelid,” rõhutas Nelis. Puudu oli selle objekti puhul ka akt selle kohta, et tellinguid oli enne nende kasutuselevõttu kontrollitud. “Seega on teadmata, kas tellinguid ikka kontrolliti enne kasutusele võtmist,” tähendas tööinspektor.

Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialist Evelin Kivimaa tõdes, et üle-eestilise kontrolli käigus avastasid tööinspektorid 25 nõnda ohtlikku olukorda, et vajalik oli viivitamatu sekkumine. 14 korral peatati ohtlik töö ja 11 korral keelustati töövahendi kasutamine sootuks. Sealhulgas kõige sagedamini ehk 13 juhul katkestati töö ehitustellingutel ja töölavadel. Kahel korral peatasid tööinspektorid ehitusel töö, kuna ehitajatel oli oht katuselt alla kukkuda, sest nad ei olnud turvarakmete ja -köitega kinnitatud, samuti puudusid katusel allakukkumist takistavad piirded. Kuue raskema rikkumise osas alustas inspektsioon tööandja vastu väärteomenetlust.

Tänavu on Eestis ehitusvaldkonnas juhtunud 235 õnnetust ja kolm inimest on ehitusobjektidel tööd tehes hukkunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 914 korda, sh täna 1)