Rikaste saarlaste TOP-is troonib Toomas Tool (9)

Rikaste saarlaste TOP-is troonib Toomas ToolÄripäeva rikaste TOP-i uurides võib taas tõdeda, et Eesti 500 jõukama inimese hulgas on vähemalt 14 Saare maakonnas elavat, siit pärit või siin ettevõtlusega tegelevat inimest.

Äripäeva tabelit Saare maakonda üle tuues saab öelda, et rikkaim saarlane on ärimees Toomas Tool (fotol), kes on tabelis oma 35 miljoni euro suuruse varandusega platseerunud 65. kohale. Jõukuselt järgmine Saaremaaga seotud inimene on Rootsist pärit ettevõtja Sven Lennart Alpstål, kes on siin asutanud firma Luksusjaht, kus tehakse kaatreid ja plastikjahte, mida müüakse peamiselt Rootsi turule. Alpstålile 75. koha toonud varanduse suurus on 28,8 miljonit eurot.

Saarlaste arvestuses kolmas ehk Eesti rikkamate seas 90. koha omanik on peamiselt transpordis, toiduainetööstuses ja kinnisvaraarenduses tegutsev ettevõtja Vjatšeslav Leedo, kelle varanduse suuruseks on Äripäev hinnanud 25,2 miljonit eurot. Kohe Leedo järele, 91. kohale on edetabeli koostajad paigutanud Ruhnu elanike registrisse kantud ehitusettevõtja Aivar Tuulbergi, kelle varanduse suuruseks on ajaleht arvestanud 25,1 miljonit eurot.

Edetabelis mõnevõrra tagapool, 137. kohal on sel korral tuntud ettevõtja Märt Vooglaid, kes Äripäeva andmeil Eestis enam silmapaistvat äritegevust ei omagi. Tema varanduse suuruseks on aga märgitud 16 miljonit eurot.

153. kohalt leiab teise Saare maakonnas ja Eestiski tugeva laevaehitaja Märten Vaikmaa. Temale ja tabelis mõni koht tagapool ehk 159. kohal asuvale Margus Vanaseljale kuulub Nasval asuv Baltic Workboats. Vaikmaa varanduse suurus on Äripäeva andmeil 14 miljonit eurot ja Vanaseljal on varandust ajalehe andmeil 13,8 miljoni euro ulatuses. Margus Vaikmaaga sama palju varandust (14 miljonit eurot) on kinnisvaraärimees Arti Arakasel, kes jagab Vaikmaaga tabelis kohta.

Kunagi Kuressaare sanatooriumis töötanud Salmelt pärit Eliis Näro on edetabelis platseerunud 254. kohale. Näro investeerib peamiselt võlakirjadesse ja väärtpaberitesse ning aastaid tagasi aitas ta oma mehel Peter Kukel käivitada Viimsi spaad. Näro varanduse suuruseks on hinnatud 8,5 miljonit eurot.

Rikaste TOP-is on ära toodud ka Selgase külas suvekodu omav harrastusastronoom Raivo Hein. Kinnisvara, kaubanduse ja finantsasjadega tegelev Hein jagab oma 6,9 miljoni euro suuruse varandusega 315.–321. kohta. Kaubanduses tegev Toivo Alt on aga oma 6,7 miljoni euro suuruse varandusega 328. kohal.

400.–406. kohta on 5,6 miljoni euroga jagamas Saaremaa Spa Hotels’i omanik Prits Liblik. 448. kohalt leiab 5 miljoni euro suuruse varandusega Tõnis Paltsi ja 458. kohale on Äripäev paigutanud Saaremaaga tihedalt seotud ja kinnisvaraäris tegutseva Indrek Toome, kellel on juba paarkümmend aastat suvekodu Pöide vallas. Tema varanduse suuruseks on hinnatud 4,9 miljonit eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 249 korda, sh täna 1)