Lugeja kiri: Saaremaa ettevõtluspäevast

20. septembril toimunud ettevõtluspäevale olid kutsutud kõik huvilised. Läksin sinna peamiselt majandusgeograaf Hardo Aasmäe loengut kuulama. See oli väga hea ja saalis olev rahvas tänas teda tormilise aplausiga. Tunnipikkune loeng pakkus väga palju ideid ja nõuandeid kuidas ka teistmoodi mõtelda, teha kannapöördeid. Ega mulle kõik meelde jäänud, küll aga kümnest põhipunktist viis:

1. Põllumees põline rikas! Praegu sureb maailmas iga päev tuhandeid inimesi nälga. Ja see arv on tõusuteel. Toitu on alati vaja.

2. Magevee hulk maailmas väheneb. Saaremaal on seda küllalt, aga peaks piirama vee raiskamist kus võimalik, näiteks vannivett korduvalt kasutada.

3. Läänemere isandad! Nõukogude aeg keelas merele mineku. Aga kiirkaatrid sõidaksid üle mere Saaremaale nagu tuldi vanasti Lätist Mõntu jaanitulele. Luua uuesti traditsioone!

4. Pangad võtavad klientidelt, mis vähegi võimalik, ka internetis maksu makstes jne.

5. Hoiu- ja laenuühistud oleks väljapääs raha saamisel, kasutamisel.

Kiidaksin ka Ahti Kurise ettevõtlikkust, kes väikeses Turja külas oma perega elab täisväärtuslikku maaelu ega püüdle suurtootmise poole, ehkki tal nutikust ja pealehakkamist jagub.

Urve Kirss

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 241 korda, sh täna 1)