Sakslased promosid Saare paadiehitust

Augusti algul viibisid Eestis Saksamaa ajakirjanikud, kes muuhulgas väisasid ka Saaremaa väikelaevaehitajaid, et neid oma väljaannetes tutvustada.

Eestis käis 6 Saksa ajakirjanikku juhtivatest erialaväljaannetest Segeln, Bootshandel, Skipper, Palstek, Yachting Blue, Bootswirtschaft ja Segler Zeitung. Reisi korraldas EAS-i Hamburgi välisesindus koos EAS-i ekspordidivisjoniga, keda Saaremaal aitasid SA Saaremaa Turism ja Saaremaa väikelaevaehituse klaster, teatas Saarte Häälele Saaremaa Turismi juhatuse liige Angela Nairis. Pressireisi põhieesmärk oli tutvustada Eestit kui mereriiki ja lähemalt seega ka Eesti väikelaevanduse sektorit.

Hamburgi esinduse juhataja Riina Leminsky kinnitas, et pressireisi aeg oli teadlikult valitud just Saaremaa merepäevade toimumise ajale, et tõsta esile Saaremaad kui kõige aktiivsemat regiooni Eestis mereteemade arendamisel ning merekultuuri edasiviimisel. Nüüdseks on Saksa ajakirjanduses sel teemal ilmunud ka esimesed artiklid. Artikkel väikelaevaehitusest ja -ettevõtetest ilmus nt 50 000 lugejaga ajakirjas Bootshandel ning seal tutvustati lähemalt Nasval tegutsevat Saare Paati.

Lisaks ilmus samas ajakirjas artikkel turismi, veespordi ja väikesadamate teemal, kus muuhulgas peatutakse ka Kuivastu ja Koguva sadamal. Piltlikult öeldes – kõik teed viivad sakslaste kirjutatu kohaselt Saaremaale, kui alustada rääkimist paadi- ja purjekateehitusest ning lõpetada muu merega seotud temaatikaga nagu näiteks kalandus, turism jne.
Tänavu esmakordselt on Eesti oma ühisstendiga väljas ka rahvusvahelisel paadimessil Hanseboot, mis toimub 27. oktoobrist 4. novembrini Hamburgis. 714 m2 suurusel messipinnal on esindatud 14 Eesti paadi- ja purjekaehitajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 379 korda, sh täna 1)