Maapäev tõi saarlastele kuuenda aasta põllumehe (1)

maapäev tõi saarlastele kuuenda aasta põllumehe

SAARE MAAKONNA AASTA PÕLLUMEES 2012: Valjala Söödatehase seafarmide juhataja Margus Õunpuu. Foto: Sander Ilvest

Laupäeval Kärla lauda juures toimunud Maapäeval tehti teatavaks tänavune Saare maakonna aasta põllumees ning selgitati välja Saaremaa esimene meister korvpalli “vabavisetes” frontaallaaduriga.

Kuigi päike sel hommikul pilve tagant eriti välja ei kippunud, ei lasknud inimesed ennast sellest heidutada. Neid kogunes Kärla lauda juurde sadu, et uudistada uut ja võimsat põllutöötehnikat, kuulda, kes on aasta põllumees, tutvuda kariloomade eluga laudas ning näha mitteametlikke frontaallaaduriga tõstmise meistrivõistlusi.

Üks päeva tähtsündmusi oli kindlasti Saare maakonna aasta põllumehe väljakuulutamine. Järjekorras juba kuuenda aasta põllumehe selgitasid välja Saarte Hääl ja raadio Kadi koostöös Saare maakonnas tegutsevate põllumeestega.

Põllumees on sitke nagu tammeplank

“Selleaastane aasta põllumees on sama sitke mees nagu tammeplank, mis minu käes on,” viitas Saarte Hääle vastutav väljaandja ja raadio Kadi tegevdirektor Gunnar Siiner tiitli saaja teatavakstegemisel oma käes olevale puidust seinakellale, mis traditsiooniliselt põllumehe tiitliga kaasneb. Aasta põllumehe tiitli sai enda kanda sel korral Margus Õunpuu, kelle õlul on Valjala Söödatehase seafarmide juhtimine. Otsus oli žürii jaoks Siineri sõnul lihtne, omajagu keerulisem oli Õunpuu veenmine, et ta tiitli ikka vastu võtaks.

Margus Õunpuu jaoks tuli tiitel täieliku üllatusena. “Seakasvatus on nagu saare merelaine, kord on ta omadega üleval, kord jälle all. Mina olen seakasvatuses olnud viis aastat ja minu meelest on see alles nii poisikese aeg, et palju on veel õppida ja teha,” tõdes Õunpuu, kelle kinnitusel läheb tänavune tiitel kindlasti tunnustuseks seafarmide kõigile töötajatele.

Suureks publikumagnetiks olid Maapäeval ka Kärla PÜ tegevjuhi Ülar Tänaku juhtimisel toimunud ekskursioonid lauta. Elu laudas käis uudistamas üle 200 inimese.

Publikut kogusid tublisti ka Saaremaa esimesed mitteametlikud meistrivõistlused korvpalli “vabavisetes” frontaallaaduriga. Mida aeg võistlustel edasi läks, seda enam tuli juurde põllumeestest osavõtjaid, kes kõik üritasid juba soorituse teinutest kiiremat aega saada.

Esimene meister laaduriga tõstmises

Ühtekokku osales meistrivõistlustel 10 Saaremaal tegutsevat põllumeest. Võitjana tuli võistlustulest välja Laimjala põllumees Ardo Kaljuste, kel kulus laaduri haaratilt palli korvisaamiseks vaid 23,91 sekundit. “Omal on selline (frontaallaadur – toim) olemas ja kõik tööd tuleb sellega ära teha,” tunnistas Kaljuste, et laaduri roolis ei istunud ta esimest korda. Osalema sundis teda ta enda sõnul aga naabrimees. “Paistab, et kogemused annavad ikka tulemusi,” tähendas ta.

Nn mitteametlike meistrivõitluste korraldaja A.Tammel AS-i Saaremaa esinduse juhataja Andres Tammeli sõnul pole taolist võistlust Saaremaa pinnal varem toimunud. Tublid olid sel alal aga kõik osavõtjad.

 

Esiviisik korvpalli “vabavisetes”

Ardo Kaljuste 23,91 sek
Tanel Kirst 24,95 sek
Marko Uusaar 28,20 sek
Andrus Sepp 28,96 sek
Jaanis Annus 30,01 sek

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 312 korda, sh täna 1)