Triigi Trikirand ootab oma ridadesse noori juurde

Mõne aja juba käinud INTERREGi Eesti ja Läti ühisprojekt, mille Saaremaal asuvaks partneriks on mittetulundusühing Triigi Trikirand, ärgitab noori omaalgatust ja koostööd edendama.

Eile õhtu hakul tutvustasid projektis juba kaasa löövad Saaremaa noored Kuressaare kuursaalis huvilistele, mida põnevat Eesti ja Läti noored koos korda saatnud on ning mis kõik veel ees on ootamas. Projektijuht Tuuli Pärtel rääkis Saarte Häälele, et terve projekti raames on ette nähtud neli laagrit, kus saab osaleda ca 18 Eesti ja 18 Läti noort. Kaks neist laagritest olid sel suvel juba ära, aga kaks on veel tulemas. “Õpetame laagrites erinevate valdkondade teadmisi,” nentis Pärtel.

Esimene laager, mis toimus Ventspilsis, keskendus infotehnoloogiale ning meediale. Seal said noored ise filme meisterdada ning katsetada erinevaid fotomontaaže. Teine laager toimus Oitmel ning see oli puhtalt ettevõtlusalane.
“Meil käis Tallinnast viis huvitavat lektorit oma teadmisi jagamas, kuid loomulikult ei olnud see selline istumise üritus, vaid lasti noortel tegutseda. Meeskonnatöö koolitus näiteks oli puhtalt mängude najal püsti pandud,” rääkis projektijuht.

Nagu juba öeldud, on aga kaks laagrit veel tulemas. Üks neist aastavahetusel taaskord Ventspilsis, kus teemavaldkonnaks on sotsiaalala. Tuleval suvel on laager taas Saaremaal ning seal on üleüldiseks teemaks kultuur ja kunst. Põnevaid tegevusi on projektijuhi kinnitusel kavas kindlasti mõlemas laagris.

Tuuli Pärteli sõnul on Trikirannal olemas n-ö püsimeeskond ning eraldi need noored, kes erinevates laagrites käivad. “Ausalt öeldes, pole täpselt kokku lugenudki, kuid üle 30 on meid kindlasti juba,” märkis ta. Pärtel tõdes, et tema eesmärk projekti alustades oli õppida, kuidas noori Saaremaal n-ö kinni hoida. “Anda neile erinevaid teadmisi, et nad suudaks ise asju teha ja mõelda ning kuidas üldse oma elu planeerida. Anda noortele julgust,” selgitas ta.

Tema sõnul on Saaremaa noortele senised laagrid väga meeltmööda olnud. “Eriti seetõttu, et saadakse uusi sõpru, aga asi on ka piiriüleses koostöös – noortele meeldib koos teha selliseid asju,” tõdes ta.

Triigi Trikiranna projekti kohta leiab lähemat infot veebilehel triigitrikirand.onepagefree.com. Seal on olemas ka vajalikud kontaktid neile, kes soovivad ettevõtmistes kaasa lüüa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 392 korda, sh täna 1)