Saaremaa vabatahtlikud viivad abivajajad ja abipakkujad kokku

Neljapäeval loodi Facebookis Saaremaa vabatahtlike kommuun, mille eesmärk koondada inimesed, kes on valmis kaasa aitama erinevatel üritustel Saaremaal, ning luua võrgustik ja infovahetus abivajajate ja abipakkujate vahel.

“Mandril on taoline asi olemas ja nüüdseks suureks kasvanud. Ka algsest sõpruskonnast välja kasvanud seltskond, kes pakkus ennast suurematele jooksuüritustele. Seal see asi toimib ja neid vajatakse,” rääkis Saaremaa vabatahtlike kommuuni algataja Merlin Helm, lisades, et kuna Saaremaal ei ole varem sellist asja tehtud, siis loodetavasti tulevad saarlased sellega kaasa.

Helm märkis, et selles mõttes on noortel just lihtne kaasa minna.”See on hea võimalus tutvuda Saaremaa ja nende inimeste ning tegemistega,” sõnas ta, lisades, et näiteks Kuressaare ametikool ja Kuressaare kolledž olid juba väga huvitatud.

Samuti on positiivset tagasisidet tulnud juba Kuressaare spordikeskuselt ning suuremate ürituste korraldajatelt. Nii näiteks otsib Saaremaa populaarseim jooksuüritus Kolme päeva jooks vabatahtlikke abiks ürituse läbiviimisel. Vaja on nt rajajulgestajaid, joogijagajaid, supijagajaid, nännijagajaid ja abilisi finišitoimkonda. Jooks toimub 19.–21. oktoobrini ning endast saab märku anda Facebooki lehel või aadressil jooks@tonureisid.ee.

Ürituste korraldajad, kes vajavad vabatahtlike abi, saavad oma soovist märku anda meiliaadressil merlinhelm@gmail.com.

Jaga Facebookis
https://www.facebook.com/SaaremaaVabatahtlikud

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 500 korda, sh täna 1)