Politseile rusikaga näkku äsanud mees sai vanglast välja (2)

Pärast nelja kuud vangistust pääses vabadusse mees, kes oli oma elukaaslast noaga ähvardanud ja väljakutsele saabunud politseinikule rusikaga näkku löönud, ülejäänud karistus mõisteti talle tingimisi.

Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas tunnistati kehavigastuste tekitamisega ähvardamises, politseiniku löömises ja solvamises ning sõiduki purjuspäi juhtimises süüdi 29-aastane Ats Rebel ning teda karistati kahe aasta pikkuse vangistusega. Rebel vahistati tänavu aprillis ning kuni kohtuotsuse väljakuulutamiseni oli ta vahi all. Lisaks arvati tema karistusajast maha kohtueelses menetluses kahtlustatavana kinnipidamise aeg. Seega jääb Rebeli poolt kandmata karistuseks üks aasta, seitse kuud ja 25 päeva, mis mõisteti mehele tingimisi kahe aasta pikkuse katseajaga.

Kohtulahendi järgi ähvardas Ats Rebel mullu 26. veebruaris Kuressaares asuvas korteris oma abikaasat. Ta võttis kätte noa ja lubas kõrid läbi lõigata. Sündmuskohale kutsuti politsei, kuid alkoholijoobes Rebel haaras sündmuskohale saabunud politseiniku helkurvestist, rebis selle puruks ning lõi talle rusikaga näkku. Haiglas tuvastati politseinikul parema ülalau piirkonna marrastus. Lisaks kasutas Rebel politseiametnike suhtes halvustavaid ja solvavaid väljendeid.

Mullu 20. mail tabati Rebel veel ka purjuspäi autoroolist.

Mees vahistati tänavu aprillis pärast seda, kui uurijatel ei olnud võimalik teda enam tabada ning ta tuli tagaotsitavaks kuulutada.

Lisaks karistusele tuleb Rebelil tasuda ka 435 euro suurune sundraha ning maksta 131 eurot 70 senti kaitsjatasu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 686 korda, sh täna 1)