Maa päev kolib tänavu maale (1)

Tänavuste SaareMaaPäevade raames toimub Maa päev sel laupäeval Kärla lauda juures. Maa päeva maal toimumine annab kohaletulijaile võimaluse tutvuda eluga laudas, uudistada uhkeid põllutöömasinaid ning näha oma silmaga, kes on maakonna aasta põllumees 2012.

Saarte Hääle vastutava väljaandja ja raadio Kadi tegevdirektori Gunnar Siineri sõnul tuli idee korraldada Maa päev linnast väljas tegelikult põllumeestelt endilt, kes leidsid, et inimestele võiks anda võimaluse maaeluga tutvumiseks ikkagi maal, mitte linnas. “Loodetavasti ei lase inimesed ennast ka väikesest vihmast häirida ja tulevad Kärlale vaatama, kust piim tuleb ja millised näevad välja need masinad, millega igapäevaselt põlluharimisega tegeletakse,” oli Siiner päeva kordamineku üle lootusrikas. Ta märkis, et kes tehnika ja maaelu vastu siiski suuremat huvi ei tunne, võib ka lihtsalt Laur Teäri ja Meelis Laido esinemist kuulama tulla. Vaatamist on üritusel aga palju ning degusteerimistki jagub. Nimelt on nt oma juustutoodanguga väljas Saaremaa piimatööstus.

Muuhulgas valisid Saarte Hääl ja raadio Kadi koostöös põllumeestega välja juba kuuenda Saare maakonna aasta põllumehe. Kes see on, selgub laupäeval.

Kärla PÜ tegevjuhi Ülar Tänaku sõnul on kavas maapäevalisi lauta tutvumisringkäigule viia igal täistunnil. Kui aga huvilisi juhtub olema väga palju, tuleb korraldajatel juurde otsida teinegi “giid”, et ekskursioone saaks alustada iga poole tunni tagant. “Näitame nii vasikalauta, poegimisfarmi kui põhilist lüpsifarmi,” kinnitas Tänak.

Põnev saab kindlasti olema ka põllumajandustehnika näitus. A.Tammel AS-i Saaremaa esinduse juhataja Andres Tammeli sõnul saab väljapanekul näha nt New Hollandi teraviljakombaini, teleskooplaadurit, suure tõenäosusega on kohal ka 300-hobujõuline Valtra traktor.

Maa päeva üheks publikumagnetiks tõotavad kujuneda frontaallaaduriga tõstmise mitteametlikud Saaremaa meistrivõistlused. “Plaanis on n-ö korvpalli vabavisked laaduriga. Haarati peale tuleb võtta pall ning saada see sealt korvi,” kirjeldas Ülar Tänak. Võistlusest saab osa võtta kuni viis põllumajandusettevõtete esindajat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 346 korda, sh täna 1)