Kudjape kalmistu laieneb

Kuressaare linn on pöördunud Saare maavanema poole taotlusega saada linna munitsipaalomandisse kolm kinnistut eesmärgiga laiendada Kudjape kalmistut. Taotletavale alale on lisaks uutele matmispaikadele planeeritud rajada nii tavandimaja kui ka lemmikloomade matmispaik.

Kudjape kalmistu on ajalooline Kuressaare linna kalmistu, mis praegu asub Kaarma valla territooriumil. Et kalmistule maetakse valdavalt Kuressaare linna elanikke, võttis Kuressaare linnavolikogu tänavu 26. aprillil vastu otsuse taotleda linna munitsipaalomandisse kalmistu laiendamiseks vajalikud maaüksused. Kaks taotletavat krunti kuuluvad ajalooliselt Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku kogudusele. Kolmas krunt kuulus Anton Velsvebelile ning selle tagastamiseks pole Kaarma vallavalitsusele avaldust esitatud.

Kuressaare linna maanõuniku Rutt Kalamehe sõnul on Kuressaare linnale üle antud ajalooliselt luteri kirikule kuulunud kalmistuosa. Samuti on maast linna kasuks nõus loobuma õigeusu kirik. Probleeme on veel vaid eraomanikele kuuluvate kalmistu juurde viivate teedega. Selle aasta lõpuks loodetakse Kuressaare linna omandusse saada kogu Kudjape kalmistu laiendamiseks vajalik ala, kokku üle 5 hektari maad.

Kui maa on linna omandiks saanud, rajatakse sinna teed ja haljastus. Eraldi krunt on eraldatud tavandihoonele. Ning lõpuks leiab uuel kalmistualal lahenduse linnainimesi aastaid vaevanud probleem – kuhu matta oma lemmikloomad?
Uuel kalmistualal on ette nähtud ka kohad urnimatusteks. Samas ei sisalda see projekt plaani rajada Saaremaale krematoorium.

Kui kauaks jätkub uues kalmistuosas linnakodanikele matmiskohti, Kalamees ennustada ei osanud. Tema sõnul on tegemist tulevikku suunatud ettevõtmisega, sest lähiaastatel jagub matmiskohti seniselgi kalmistul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 438 korda, sh täna 1)