Ekesparre residentsile kingiti raamatuid (3)

Eile täienes Kuressaare lossi pargis asuva Ekesparre residentsi raamatukogu kolme saksakeelse teose võrra. Hotelli raamatukogu kolmesajale raamatule lisandunud teosed teeb eriliseks nende saamise lugu. Nimelt saatis raamatud Hannoveris elav saarlane Jakob Aavik.

Ühel septembrihommikul astus Ekesparre residentsi sisse Saaremaal sündinud vanahärra Jakob Aavik, kes soovis keha kinnitada. Kuigi soovitud supp jäi varahommikul söömata, pakuti talle teed ja pannkooki ning tutvustati maja.

Eile hommikul aga saabus residentsi Saksamaalt Hannoveri linnast postipakk, milles oli kolm saksakeelset raamatut. Neist põnevaim Berndt von Stadeni jutustus baltisaksa noorte elust Eestis aastatel 1919–1939.

Residentsi valitseja Adam Tamjärve sõnul on neil ööbinud fotograafid kinkinud majale küll enda tehtud fotosid, aga raamatuid pole varem saadetud. Nüüd kingina saadud raamatutel on aga mõneti märgiline tähendus. Nimelt plaanib majutusasutus, mille olemasolust teavad enamasti vaid saart külastavad turistid, hakata lähiajal korraldama kirjandusõhtuid.

Esimesel kohtumisel, mis saab teoks juba kolme nädala pärast, tutvustatakse Saaremaaga seotud kirjanikku, kelle nime Tamjärv veel avalikustada ei soovi. Residentsi raamatukogu on tema sõnul tutvumiseks avatud kõigile huvilistele, kes vähemalt tassi kohvi ostavad. Raamatuid koju laenutada ei saa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 418 korda, sh täna 1)