Saare kino viimane mohikaanlane

Saare kino viimane mohikaanlane

VIIMANE MOHIKAANLANE: Taivo Altosaar on mees, kes on filme näidanud 60 aastat ja teeb seda Leisi koolimajas veel praegugi. Foto: Ivika Laanet

60 aastat filme näidanud ja tänaseni ametis Leisi valla mees Taivo Altosaar on 77-aastane lumivalgete juustega energiline ja kiire pööruga härra. Tema on näinud ja näidanud tuhandeid filme.

“Ma olen igasuguseid päevi näinud, halvemaid ja paremaid. Ja ma oleks äärepealt saanud ENSV teenelise kultuuritöötaja aunimetuse, aga kuna olen Siberis käinud mees, ei saanud. See oli aastal 1979,” meenutab Taivo Altosaar, kellel kino vastu tekkis tõsine huvi juba varases nooruses.

Kuid veel enne kooliaega tuli tal koos perega üle elada 1941. aasta 14. juuni küüditamine. Leisis kooliõpetajana töötanud isa ja ema surid Venemaal juba aasta-paari pärast. Vend, kes oli tol Siberisse viimise päeval vaid kaheaastane, suri 1945. aastal. Taivo naasis kodumaale tänu pedagoog Sinaida Koostale, kes 1946. aastal oma õe lapsi lastekodust ära tuues võttis sealt kaasa veel kümmekond orbu.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest. Telli leht siit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 431 korda, sh täna 1)