Kuhu minna

LAUPÄEV, 15. september

KINO
Diva suletud.

ÜRITUS
Kihelkonna kultuurimajas kl 18 laulumees Laur Teäre 50. juubelisünnipäeva kontsert. Tulu läheb Kihelkonna kultuuurimaja saali akustika parandamiseks.

Arensburgi hotelli restoranis Muusa kl 20 elava muusika õhtu – esinevad Silja Litvinova ja Heiko Liiv.

Kuressaare staadionil rikastavad neli asjalist MTÜ-st Kalevite Kange Rahvas viikingiteemalise ajaloolise programmiga Saaremaa noorjalgpallurite perepäeva. Kl 14–14.30 loeng viikingiajast. Kl 14.30 viikingikiivri sisseõnnistamine. Kl 14.40–17 võistumängud viikingite moodi.

Tornimäe rahvamaja ees kl 9 sügisandide laat.

TANTS
Divas Candy Shop. DJ Bad J, DJ Kikko J, Milano.

Kodulinna lokaalis disko. DJ Urmas Rämmal.

Club Privilege’is Shots of Sounds. DJ Siim Metsmaa ja Gen Vikat.

Kapteni kõrtsis ansambel Kontrast.

Mönusas Villemis iiri ansambel Lionadh.

SPORT
Valjalas Valjala III sügisjooks. Kl 10.30 registreerimine rahvamaja juures; kl 10.55 jooksu avamine; kl 11 start; kl 12 autasustamine. Jooksuringi pikkus 3,3 kilomeetrit.

Nasva staadionil kl 14 Eesti MV III lääneliiga XIX voor – Saaremaa JK aameraaS vs. Kehtna FC Flora.

Kuressaare linnastaadionil kl 17 Eesti meistriliiga jalgpall. Kohtuvad FC Kuressaare ja Paide Linnameeskond.

PÜHAPÄEV, 16. september

KINO
Divas kl 18 õudusfilm “Abraham Lincoln: Vampiirikütt”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

Leisi keskkooli saalis kl 19 “Kallis sõber”. Pilet 1 €.

ÜRITUS

Käesla külaväljakul kl 13 IV talupäev.
Taluaia taimede vahetamine. Oodatud on kõik, kes tahavad teistele heameelt teha, ja kõigil on lootus leida oma aeda uus sõber. Taimede kohta jagab infot Reet Viira. Vastuse saavad küsimused: millist taime kuhu istutada, kuidas kasvatada, millist mulda erinevad taimed vajavad, kuidas hooldada jne. Kõigil soovijatel on võimalik ka omapoolseid nõuandeid jagada – mida elavam arutelu, seda kasulikum kõigile.
Vahetusse võib tuua ka kõrvitsaid, kurke, tomateid, porgandeid, teisi aiasaadusi. Näituse jaoks on palve kaasa võtta skulpturaalseid köögivilju.
Toimub ka aiatööriistade ja aiaraamatute vahetamine. Õpetusi jagab Erich Suurpere. Maire Põldmaa Hiiumaalt näitab, kuidas saega puuskulptuure teha.
Pakutakse taimeteed (võta oma kruus kaasa!) ning jagatakse muljeid, kuidas rohevahetus on elu mõjutanud või aiakujundusele abiks olnud. Kokkusaamistel on ka alati olnud võimalik müüa oma tooteid, nii toimub ka seekord talutoodete müük.
Päeva lõpus on võimalik osta tõelist hõrgutist – maa sees küpsetatud lambaliha.
Korraldab Saaremaa Kodukant. Info: Elvi Viira, tel 50 41 095; Maive Õispuu, tel 53 430 631.

ESMASPÄEV, 17. september

KINO
Divas kl 18 õudusfilm “Abraham Lincoln: Vampiirikütt”. Pilet 4 €.

NÄITUSE EELTEADE

Virge Nemvaltsi akvarellid Ajamaja galeriis
Ajamaja galeriis avab teisipäeval, 18. septembril kl 16.45 oma 10. isiknäituse aktiivne kunsti- ja muusikaharrastaja Virge Nemvalts, kes on paljudele tuntud kui kauaaegne Kuressaare haigla arst. Näitus koosneb tema viimaste aastate akvarellidest.
Virge Nemvalts on 1978. aastal loodud Saaremaa kunstiklubi asutajaliige ja on osalenud pea kõigil klubi aastanäitustel ja maalilaagrites. Nemvalts peab oma meelistehnikaks akvarell- ja õlimaali, kuid on katsetanud ka graafikat. Oma õpetajateks Saaremaal peab ta Külliki Järvilat ja Ants Varest. Virge Nemvaltsi töid on nähtud Kuressaares, Tallinnas, Pärnus, Põltsamaal ja Soomes.

Lii Pihl
kunstikuraator

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 234 korda, sh täna 1)