Erametsaomanikud õppisid Nõmpas hooldusraiet tegema

Erametsaomanikud õppisid Nõmpas hooldusraiet tegema

PUUST ETTE JA PUNASEKS: Päris selle rahvatarkuse järgi eilsel õppepäeval ei tegutsetud. Küll aga said punase lindi külge need puud, mis harvendusraiega maha võetakse. Paremal metsaomanik Madis Pihel, kelle tegevust jälgib Valter Koost. Foto: Sander Ilvest

Eilsel erametsaomanike õppepäeval Kärla valla Nõmpa küla Allivälja talu metsas jagas huvilistele õpetussõnu ja praktilisi oskusi OÜ Metsatark tegevjuht Jaan Velström.

Koolitaja kiitis saarlastest metsaomanike arukust oma maavalduste hooldamisel, öeldes, et A ja B on kõigil erametsaomanikel teada. Vahest kuluvad neile lihtsalt mõned praktilised nõuanded ära.

“Kuna oktoobri algul hakkab toetusavalduste vastuvõtmine metsahooldustöödeks, siis üritame praegu metsaomanikele selgeks teha, kuidas teha hooldusraiet kuni 30-aastases metsas,” selgitas erametsakeskuse Saare maakonna tugiisik Mati
Schmuul.

Valter Koost Kaarma vallast nentis, et temale andis see koolituspäev väga palju. “Olen metsanduse alal ikka päris võhik. Alles me ju oma metsad tagasi saime. Siin saame teadmisi ja oskusi nii teoorias kui ka praktikas,” märkis ehitus-spetsialist Koost.

Allivälja talu peremees Madis Pihel, kelle metsas koolituspäev toimus, jäi ise päevaga rahule.
“21 hektarit on metsa. Pean siin harvendusraiega hakkama saama. Täna kolleegid märgivad siin need puud ära, mis tuleb maha võtta. Eks see teeb minu töö ka kergemaks,” rääkis Pihel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 440 korda, sh täna 1)