Elanike rahulolematus oma tuludega on suurenenud (4)

Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskuse uurimuse kohaselt pole Eesti elanikud oma sissetulekutega rahul ja 40 protsenti küsitletutest kavatseb olukorra parandamiseks midagi ette võtta.

2011. aastal oli üldse mitte rahul olnuid 21 protsenti ja 2012. aastal 29 protsenti, teatas teabekeskus. “Enim loodetakse sissetulekuid parandada kvalifikatsiooni tõstmise teel, teha senisel ametikohal rohkem tööd või otsida uus töökoht Eestis. Välismaale tööle minemist plaanib tulude suurendamise nimel 17 protsenti küsitletutest,” tutvustas värsket uuringut Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskuse juhataja Anne Sägi. “Võib nentida, et ettevõtlikkust Eesti elanikel jätkub.”

Uuringu kohaselt on Eesti elanike rahulolematus oma tuludega aasta jooksul suurenenud. “Kui mullu teatas iga viies küsitlusele vastanu, et pole oma sissetulekutega üldse rahul, siis tänavu vastas juba peaaegu iga neljas, et on oma sissetulekutega täiesti rahulolematu,” ütles Sägi.

“Rahulolematus oma tuludega on muutunud üldiseks, vaid noored ja kõrgema sissetulekuga inimesed on oma tuludega rahul. Ainult neli protsenti uuringus osalenutest nentisid, et võivad oma tuludega väga rahule jääda,” lausus ta.

Rahulolu ja hinnanguid sissetulekutele mõjutavad oluliselt töö olemasolu, sissetuleku suurus ja haridustase. “Tuleviku suhtes on optimistlikumad need vastanud, kes juba on oma sissetulekutega rahul. Iga teine neist leiab, et suudab oma tulusid järgneva aasta jooksul suurendada. Rahulolematud on aastaga enam lootust kaotanud, 67 protsenti inimestest, kes ei ole oma tuludega rahul, ei näe ka võimalust oma tulusid järgneva aasta jooksul suurendada. Mehed on tulude suurendamise osas lootusrikkamad kui naised,” rääkis Sägi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 222 korda, sh täna 1)