Paljudel ei lubanud verd anda puugihammustused (7)

Esmaspäeval ja teisipäeval Kuressaare kultuurikeskuses toimunud doonoripäevadel käis 291 inimest, neist esmaseid doonoreid oli 43 ja tagasi saadeti 42.

“Kuressaares olid tagasisaatmise põhjused enamasti madal hemoglobiinitase (17 inimesel) ja puugihammustused, mis tähendavad nakkusohtu,” ütles SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla kommunikatsioonispetsialist Kaidi Kasenõmm.
Ta lisas, et tagasi saadeti verepakkujaid ka näiteks hingamiselundkonna haiguste (astma), sobimatute veenide ja ravimite tarvitamise tõttu.

Vereloovutusi oli 249 ja verd saadi veidi üle 100 liitri. “Saarlased on endiselt väga tublid doonorid. Nii palju esmaseid doonoreid oli viimati täpselt kaks aastat tagasi toimunud doonoripäevadel,” märkis Kasenõmm, lisades, et loodetavasti saavad neist sama tublid regulaarsed doonorid, kui on olnud ülejäänud saarlased.

“Doonoreid oli neil kahel päeval tõesti palju ja meil on selle üle ainult väga hea meel, et Saaremaal on nii palju häid inimesi,” ütles Kaidi Kasenõmm.

Tõenäoliselt on Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus Saaremaal taas 1. oktoobril Kuressaares ja 2. oktoobril Orissaare kultuurimajas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 547 korda, sh täna 1)