Kuhu minna (2)

NELJAPÄEV, 13. september

KINO
Divas kl 16 ja kl 18 “Minu õelapsed üksinda kodus”. Pilet 4 €.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

Divas Saku esitleb: Peoparadiis! DJ Peeter Kukk.

SPORT
Kuressaare golfiväljakul Saaremaa Tour XX osavõistlus golfis. Korraldab Saaremaa golfiklubi.

Kuressaare vanalinna kooli ja Saaremaa ühisgümnaasiumi väljakutel kl 10–14 FC Kuressaare jalgpalliturniir 8.–9. kl poistele.

REEDE, 14. september

KINO
Divas kl 18 “Abraham Lin-coln: Vampiirikütt”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Marta Lovise külalistemajas kl 21 tantsuõhtu. Meeleolukat tantsumuusikat mängib Taniel Vares. Sissepääs 3 €.
Loona mõisas Vilsandi rahvuspargi teabepunktis kl 11 rannaelanike elulaadi päev.
Pärast lühiülevaadet saarlaste elulaadist ja peamistest tulutoovatest tegevusaladest suundutakse Papissaare Suitsukalavabrikusse, kus jagatakse teavet lestapüügiga seonduvast. Edasi sõidetakse Miku metsaparki, kus saab juhendajate kaasabil metsatöid proovida. Info tel 45 46 880; 53 012 772, Kadri Kullapere.

TANTS
Divas Dance night. Hüper-super tantsuvõistlus. DJ Peeter Kukk. Tantsijaid soojendavad Diva tüdrukud.

Kodulinna lokaalis disko. Südaööni sissepääs tasuta.

Club Privilege’is Mediadub ja GateMe present: Struggle@Club Privilege. Struggle on Mediadub’i korraldatav üritustesari, mis sai alguse 2011. aasta augustis Tallinnas. Oma küllaltki rändava elustiiliga jõuab üritus nüüd Saaremaale.

SPORT
Orissaare staadionil kl 16–19.30 kergejõustikuvõistlused. Kavas kettaheide, kuulitõuge, 300 m tõkkejooks, kõrgushüpe. Korraldab MTÜ Orissaare Sport.

TULEKUL

Laur Teär saab 50-aastaseks!
Armastatud Saaremaa laulumees Laur Teär tähistab 15. septembril oma 50. sünnipäeva. Sel puhul toimub Kihelkonna kultuurimajas kontsert, mis algab kl 18 ja mille tulu läheb Kihelkonna kultuurimaja saali akustika parandamiseks.
Kontserdil tulevad esitusele Laur Teäre parimad palad nii vanalt kui ka uuelt plaadilt (“Koos me suudame”). Meenutatakse aastate tagust julget provokatsiooni Viktor Kingissepa kuju juures tolleaegses Kingissepa-nimelises linnas (tänane Kuressaare), kui Laur Kingissepa kujule kalossid tõi ilmse vihjega “Hakka  astuma!”.

Laupäeval, 15. septembril tuleb Kuressaare staadionile neli asjalist MTÜ-st Kalevite Kange Rahvas, et rikastada viikingiteemalise “Elava ajaloo” programmiga Saaremaa noorjalgpallurite perepäeva.
Kl 14–14.30 – loeng viikingiajast. Räägitakse, millal viikingiaeg algas, millal lõppes, kes need viikingid üleüldse olid ja millega kuulsaks said. Räägitakse kindlasti ka sellest, kuidas ja millega paistsid viikingiajal silma meie esivanemad, eriti need, kes Saaremaalt pärit. Näidatakse ja antakse katsuda, selgagi proovida viikingite võitlusvarustust ja relvi.
Kl 14.30 – noorjalgpallurite viikingikiivri sisseõnnistamine. See on selline pidulik ja põnev ettevõtmine, kuhu kaasatakse kõik osalised ja külalised.
Kl 14.40–17 võistumängud viikingite moodi, mis pakuvad ohtralt aktiivset ja põnevat tegevust nii vaimule kui ka kehale. Osalejad jaotatakse võistkondadeks ehk laevkondadeks, kes peavad lahendama nende ees seisvaid ülesandeid. Võistumängude hulka kuulub ka viikingite lahingumäng.
Lahingule eelneb reeglite tutvustamine ja relvakasutustreening. Ohutuse tagamiseks viiakse lahing läbi pehmendatud relvaimitatsioonidega. Osalejatele jagatakse kätte nn pehmikrelvad ja instruktorite pilgu all omandatakse esmane pädevus nende relvade käsitsemises, ausa võitluse reeglites ja kommetes. Viikingite lahingumäng on hea meeskonnatöö proovikivi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 190 korda, sh täna 1)