Kesselaid võib saada esimese majutusettevõtte (2)

Maaomanik kavatseb Kesselaiule ehitada väikesaare esimese puhkemaja, mis hakkab pakkuma mahetoitu ja peavarju kuni 16 inimesele.

Harjumaal tegutseva projekteerimisfirma omaniku Elvis Andersoo sõnul tahab ta abikaasa valduses oleval Vanaõue kinnistul vundamendile maja peale ehitada ja panna püsti ka kolm 3–4-kohalist kämpingut. Plaanis on pakkuda mahetoitu ning suitsutatud kala ja liha.

Külaliste saarele toomiseks tahetakse kasutusele võtta kaheksakohaline paat, mis läbib 4 km vahemaa Virtsust Kesselaiule umbes 15 minutiga. “Kõik oleneb muidugi keskkonnaameti nõudmistest, aga meie eesmärk on puhkemaja avada, ja mida varem, seda parem,” rääkis Andersoo, kes praegu taotleb Muhu vallalt puhkemaja ehitamise projekteerimistingimusi.

Elvis Andersoo ütles end uskuvat, et kindlasti on mandriinimeste hulgas Kesselaiu külastamisest huvitatuid. Kui näiteks Vilsandile sõita on Andersoo hinnangul mandriinimese jaoks päris pikk maa, siis Virtsu jääb Tallinnast 130 km kaugusele, mis pole mingi probleem. “Istud paati ja viiakse kohale,” sõnas arendaja, kelle sõnul leiab Kesselaiul tegevust ka RMK matkaradadel rännates. Igal suvel külastab Kesselaidu umbes tuhat inimest.

Muhu valla ehitusspetsialist Indrek Võeras ütles, et kuna Kesselaid on tervikuna maastikukaitseala, siis küsib vald enne projekteerimistingimuste väljastamist keskkonnaameti seisukoha. “Muhu vald suhtub sellistesse asjadesse hästi, igasugune ettevõtlikkus on ainult teretulnud,” lisas Võeras.

Kesselaid on 1,7 km² pindalaga laid Suures väinas Muhu saarest idas ja kuulub Muhu valla koosseisu. Tegemist on vanima ja kõrgeima laiuga Eestis. Laiu kõrgeim punkt on merepinnast 15,6 m kõrgusel. Kesselaiul elab alaliselt saarevahi pere, lisaks on saarel paar suvekodu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 061 korda, sh täna 1)