Saarepuhkus läks kooli (4)

Saarepuhkus läks kooli

PRISKE PRAAD PEAKOKALT: 12 aastat kokana töötanud Kaido Kaunissaar on rahul – töö kodulinnas on meeltmööda, klientide hulgas palju tuttavaid. Foto: Sander Ilvest

Eilsest alustas Saarepuhkus OÜ Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumis uue toitlustajana nii õpilaste, õpetajate kui ka mujalt tulnud külastajate teenindamisega. Esimese tunniga väljastas peakokk Kaido Kaunissaar lõunaroa poo-lesajale soovijale.

“OÜ Saarepuhkus on kogemustega toitlustaja. Aitame selle firma tublisid kokkasid sellega, et nad saaksid talvelgi Saaremaal töötada,” ütles KTG direktor Ly Kallas Kadi raadio saates “Keskpäev”.

Tavakooli õpilaste toitlustamist toetab riik. Täiskasvanute gümnaasiumis tuleb õppureil lõuna eest ise maksta. Alanud õppeaastal saavad aga ka KTG põhikooli klassides õppivad noored Kuressaare linnavalitsuse sotsiaalosakonnast söögiraha. “Hakkame läbi rääkima ka valdadega, kust põhikooli õpilased meile on tulnud. Päevakoolides on ju õpilastele lõunasöök tasuta,” rääkis Kallas.

KTG direktori sõnul on paljud õpilased töötud ja tasuta lõunasöök leevendab natukenegi nende majanduslikku olukorda. Koolimajas korraldatakse ka töötutele kursusi, toimuvad erialased koolitused täiskasvanuile, peatselt alustavad tegevust väärikate ülikool, huvikooli rühmad jne. Nõnda siis ei tohiks kooli kohvikul klientidest puudust tulla. Pealegi võib igaüks ka tänavalt meeldivasse toitlustuskohta lõunatamiseks sisse astuda.

Eile said KTG kohviku külastajad praadidest valida hakklihakaste ja ahjuliha vahel. Supiks oli borš, magustoiduks pannkoogid moosi ja jäätisega. Külastajate hinnangul olid hinnad taskukohased. Suure prae eest tuli välja käia veidike üle kahe euro.

“Püüame toitusid valmistada nii, et kolme nädala jooksul menüü eriti ei korduks,” ütles Kaido Kaunissaar.
Tegevjuht Kristian Teern andis teada, et lisaks kohapealsele toitlustamisele on Saarepuhkusel plaanis ka catering’iga tegelema hakata. “Oleme valmis tellijaile lõunatoidu viima kas kontorisse, tehasesse või kuhu iganes,” ütles Teern.

Põhilise tooraine (kartul, juurvili) saab Saarepuhkus kohalikelt põllumeestelt. Kokk Kaido Kaunissaare sõnul püüavad nad tarbijaile pakkuda maitseomadustelt võimalikult niisuguseid toite, mis meenutavad koduseid roogasid. Kristian Teerni kinnitusel on nad päevas valmis teenindama paarisadat klienti. Sel juhul tuleb küll kohviku lahtiolekuaega pikendada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 565 korda, sh täna 1)