Lugeja küsib

Tööandjal ei olnud mulle ajutiselt tööd anda, olin kuu aega kodus ja sain ainult miinimumpalka. Töölepingus on mu töötasu oluliselt suurem ja enne kojujäämist töötasu vähendamisest juttu ei olnud. Kas tööandjal oli õigus mulle nii vähe maksta?

Vastab tööinspektsiooni Lääne inspektsiooni tööinspektor-jurist Liis Valdmets:

Töötasu maksmise regulatsiooni töö mitteandmise korral sätestab töölepingu seaduse § 35. Tööandja peab töövõimelisele ja töötegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Seega tuleb töötajale töötasu maksta alati, kui töötamine on takistatud tööandjast tuleneval põhjusel ning töötaja on sel ajal töötamiseks võimeline ja töötegemiseks valmis. Näiteks peab tööandja maksma töötajale töötasu olukorras, kui tööandja ei luba töötajat tööle. Töötasu ei pea maksma isikule, kes on töökohalt omavoliliselt lahkunud või kodus haige.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 245 korda, sh täna 1)