Vastulause (1)

Vastulause tänase Saarte Hääle artiklile “Suur raha ja segased suhted tõid Atla sadamas tüli majja”

Erinevalt artikli algul öeldust on Atla sadama valmimine siiski juba käega katsuda. Lepingutega on fikseeritud, et tööd lõpetatakse suures mahus sel sügisel, objekti lõpliku vastuvõtmise jätame kevadeks.

Tüli ilmnes valla jaoks 2011. a juunis, kui OÜ Mert teatas, et seoses vastuoludega OÜ-ga Monoliit võib objektil tekkida viivitusi. Olukorra lahendamiseks kutsusime laua taha kõik osapooled: pea- ja alltöövõtja, järelevalve, valla esindajad. Lahku minnes lepiti kirjalikult kokku konkreetsed sammud, mida kumbki pool pidi tegema: Mert pidi lisama kaldakindlustuse ette 3 m kivitäidet ja slipiesise täis valama, tegema töödest tuukri aktid ja teostusjoonised, mille peale Monoliit kinnitas, et see teda rahuldab ja tööd saavad aktsepteeritud. Mert täitis oma lubadused ja teostas tööd, küll ei teinud seda aga Monoliit, kes andis tööd küll tellijale ehk vallale üle, jättes need aga alltöövõtjale akteerimata.

Atla probleeme arutasime volikogu eestvõttel veel 16.03.2012, osalejateks volikogu ja vallavalitsuse liikmed, Atla küla ja kalameeste esindajad, OÜ Mert ja OÜ Monoliit. Olime küll arvamusel, et ei ole valla asi kahe ettevõtja vahelist tüli lahendada, kuid see hakkas juba segama vallavalitsuse ja -volikogu tööd. Põhiargumendid sel koosolekul olid mikropraod betoonis ja veel vette laskmata ujuvkaide kvaliteet (kas ikka ujuvad või ei). Tänaseks on ujuvkaid kogu suve ujunud, praod on stabiliseeritud ja saavad lähiajal likvideeritud, kui tööd objektil taas algavad. Alltöövõtja andis ujuvkaidele 5-aastase garantii. Leppisime kokku ka selle, et jagame tulevikus valla ehitustööde kohta jooksvalt oluliselt rohkem infot nii volikogu liikmetele kui ka külaelanikele.

Kõigis vaidlustes ehituse kvaliteedi üle oleme konsulteerinud oma järelevalvaja Tõnu Toompuuga (TT Asset). Samuti on Mart Maastik hariduselt hüdroinsener ning vesiehitised ei ole talle päris võõras teema.
29.08.2012 läbis Atla I etapp PRIA auditeerimise. Selle ametlikke tulemusi ootame septembri lõpuks.

Jaanika Tiitson, Lümanda vallavanem
Mart Maastik, Lümanda vallavolikogu esimees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 579 korda, sh täna 1)