Vanalinna koolis oli vahva liikluspäev

Vanalinna koolis oli vahva liikluspäev

UUS RADA: Vigursõiduraja lindi lõikavad läbi vanalinna kooli direktor Sulev Soodla ja Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskonna teenistuse vanem, politseileitnant Meelis Juhandi. Esimesena pääseb rajale avasõitu tegema Ragnar Köster. Foto: Piret Seema

Kuressaare vanalinna koolis oli eile liikluspäev kõikidele algklassiõpilastele ning avati liiklusväljak.

“Meie lapsed võtavad osa maakondlikust üritusest Vigurvänt, kus oleme olnud edukad, ning oleme osalenud ka piirkondlikul võistlusel Pärnus, kuid meil ei olnud seni oma harjutusrada,” rääkis vanalinna kooli 3.b klassi klassijuhataja ja liikluskasvatuse õpetaja Kairi Pihel Saarte Häälele, lisades, et just seetõttu tekkiski mõte rajada koolile oma harjutusväljak, kus lapsed saavad rattasõitu harjutada.

“See on asfaldile maha joonistatud ja siis on seal sellised detailid ja igasugused ülesõidud,” ütles Pihel, selgitades, et väljakul saab lihvida kõiki oskusi, mida Vigurvända võistlustel vaja läheb. Piheli sõnul tegi ta liiklusväljaku koos huvijuht Piret Seemaga, teised õpetajad aitasid värvida ja Maiu Välbe maanteeametist aitas raja maha märkida.
Kahjuks tuleb osa atraktsioone ööseks ja halvemate ilmade saabumisel siiski kuuri peitu tõsta. Piheli sõnul tuuakse need välja siis, kui taas võistlusteks harjutamiseks läheb.

Kuid mahajoonistatud radadel saab sõita iga päev. “Õhtuti võivad lapsed harjutada, kuidas ringiratast sõita, slaalomit ja möödasõitu harjutada,” sõnas Kairi Pihel, olles väga rõõmus, kuna paljud lapsed käivad koolis ratastega ja on sellisest harjutusväljakust väga huvitatud. Ning nüüd ei pea harjutamiseks ju kuhugi kaugemale minema, vaid seda saab teha oma kooli juures.

Lisaks uue väljaku avamisele oli koolis eile ka liikluspäev.
“Esimestele klassidele rääkis politseinik Meelis Juhandi ja andis neile liiklusaabitsa. Maiu Välbe maanteeametist tegi liiklusviktoriini ja kordas üle liiklusreeglid, kuidas tänaval käituda,” ütles Kairi Pihel, lisades, et see kordamine oli ka nagu viktoriinina üles ehitatud, kus lapsed vastasid ja Maiu Välbe pärast kommenteeris.

Teisele klassile oli samal ajal liiklusteemaliste lauamängude tund ning seal mängiti lauamänge, mida on maan-teeametist võimalik saada. Neljandad klassid tegelesid vigursõiduga, sest neil on rattaload käes. Kolmanda klassi õpilased said aga põhjaliku ülevaate, mida teha, et ratas terve oleks, mis peab jalgratturil rattaga sõitma minnes olemas olema ja milline on korras jalgratas.

Harjutusväljaku atraktsioonide muretsemisel olid koolile abiks Saare Tare OÜ ja OÜ Javicar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 511 korda, sh täna 1)