Pädaste seenemetsas otsitakse hõrke metsaande

Pädaste mõisa hortikulturist Anna-Liisa Piiroja ja seenespetsialist Erle Unt võtavad täna Muhus seenehuvilised sappa ja lähevad mõisamaadele metsaande korjama.

Pädaste traditsioonilisele seenenädalavahetusele, mis tänavu juba üheksandat järjenumbrit kannab, on seenehuvilisi tulnud nii Tallinnast, mujalt Eestist kui ka Soomestki.

Pärast metsaskäiku mõisasse naastes näitab Anna-Liisa Piiroja, kuidas metsaande parimal viisil hoidistada. Mõisa peakokk Peeter Pihel pakub õhtul restoranis Alexander kolmekäigulist seenemenüüd.
“Kellel huvi, saab korjata ka teisi metsaande. Põldmarju on siin üsna rohkesti ja muid marju samuti,” teavitas Anna-Liisa Piiroja.

Hortikulturisti ehk aednikuna hoolitseb Anna-Liisa Piiroja sellegi eest, et mõisa köögis oleks alati oma aias, kasvuhoonetes ning looduses kasvavaid maitsetaimi ja salateid.
Talveks teeb Anna-Liisa restorani köögi tarbeks sisse igasuguseid hoidiseid. “Sügisande annab ju kenasti sisse teha, et talvelgi oleks värske käepärast võtta,” ütles Piiroja.

Pühapäeval ootab seenelisi Pädaste spaa ürdisaun ja puudega köetud ehtne Muhu saun.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 587 korda, sh täna 1)