Kuhu minna

LAUPÄEV, 8. september

TANTS
Divas Grand Rose esitleb: Ladies Night.

Privilege’is From Privilege with love.

Kapteni kõrtsis ansambel Kontrast.

ÜRITUS
Sõrve Turismitalus kell 11 sõjaajaloo konverents “Zerel 95”. Korraldab Saaremaa muinsuskaitse selts. Kõneaineks on I maailmasõja aegsed rannakaitsekindlustused Sõrve poolsaarel ning Saaremaal ja Eestis tervikuna. Väliskülalisena on lubanud konverentsile tulla Sääre kordonis teeninud endine Nõukogude sõjaväelane Moskvast. Lõunasupp turismitalult.
Lümanda kultuurimajas kell 11–17 makrofotograafia koolitus. Juhendaja Lembit Michelson. Pääse 25 € .

SPORT
Kuressaare linnastaadionil kell 17 Eesti meistriliiga jalgpall: FC Kuressaare vs. Paide Linnameeskond.

Liiva küla volleväljakul kell 15 Muhuvolle IV etapp.

Taritu koolimajas kell 17 Saaremaa jalgpallihooaja pidulik lõpetamine. Oodatud on kõik medaliomanikud, kindlasti kõikide osalenud võistkondade esindajad, samuti fännid ja press.

PÜHAPÄEV, 9. september

KINO
Divas kl 16 ja 18 seiklusfilm kogu perele “Minu õelapsed üksinda kodus”. Eesti keeles. Pilet 4 €.

ESMASPÄEV, 10. september
Kuressaare kultuurikeskuses kl 13–18 Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonoripäevad. Võta kaasa isikut tõendav dokument!

KINO
Divas kl 18 seiklusfilm kogu perele “Minu õelapsed üksinda kodus”. Eesti keeles. Pilet 4 €.

ÜRITUSE EELTEADE

Sõrulaste mälestuspäev
Eesti natsismiohvrite ühing koostöös Sõrve Turismitaluga kutsub sõrulasi laupäeval, 15. septembril Sõrve Turismitallu mälestuspäevale.
Osalejate registreerimine kell 10.30–11.30. Avakõne peab Herbert Gailan. Esinevad Torgu meesansambel, Kuressaare poisteansambel, Õie Tehu (akordion) ja Endel Kumm (vokaal) ning tantsutüdrukud. Ühingu tegevusest annavad ülevaate Herbert Gailan ja Hilja Kitt. Lõunalaud turismitalult 80 inimesele. Mälestuspäev kestab kella 17.30-ni.

HEA TEADA

Jagatakse stipendiume ja toetusi
Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond võtab 15. oktoobrini vastu taotlusi 2013. aasta stipendiumideks ja kultuuriprojektide finantseerimiseks. Saaremaalt pärit noorte haridustee jätkamist toetavad järgmised allfondid:
Aleksander Raadi fond
Asutatud 2004. a Lily Kocinsi poolt isa Aleksander Raadi (1905−1941) mälestuseks.
Fond toetab Orissaare gümnaasiumi lõpetanud noori haridustee jätkamisel, kusjuures eelistatud on Valjala vallast pärit noored.
Harry Kingissepa fond
Asutatud 2007. a Harry Kingissepa poolt eesmärgiga toetada Saaremaa ühisgümnaasiumi edukalt lõpetanuid, kelle majanduslik kindlustatus on nõrk hariduse jätkamiseks.
Jagamise info leiab sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond koduleheküljelt www.erkf.ee.
Taotluste vastuvõtt lõpeb esmaspäeval, 15. oktoobril kell 16. Selleks ajaks peavad sihtasutuse büroos kohal olema ka posti teel saadetud taotlused.
Igalt taotlejalt võetakse vastu ainult üks taotlus. Eelmisel aastal stipendiumi saanud üksikisik ei saa esitada taotlust järgmiseks aastaks.
Taotlused esitage sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond aadressil: A. Weizenbergi 20A-13 (III korrus), 10150 Tallinn. Telefon 60 13 428. Vastuvõtt tööpäeviti kl 10–16.

FILMITUTVUSTUS

“Minu õelapsed üksinda kodus”
Kui ema ja isa on puhkusel, jäävad lapsed onu Ericu hoolde. Juhtub aga nii, et Jan ja Michael teevad isa sportautoga väikese “kõksu”. Auto remondiks on kiiresti raha vaja ning onu Ericu abiga muudetakse kodu hotelliks. Kliente saabub nii Taanist kui ka Jaapanist. Läbi astuvad ka Ida-Euroopast pärit kahtlased tegelased. Lastel tuleb mängu panna kogu jõud ja mõistus, et kaitsta maja pättide eest ja teenida remondiraha.
Dubleeritud eesti keelde, tõlkija Jaanus Jõekallas. Teksti loeb Kristi Aule.
Filmi režissöör Martin Mie-he-Renard.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)