Avies tasub garantiid Saare maavalitsusele jupi kaupa

Seni lennulepingu järgi kohustusliku garantii tasumisega venitanud lennufirma Avies, kes Kuressaare–Tallinna liini teenindab, tegi Saare maavalitsusele ettepaneku tasuda garantiisumma osamaksetena.

AS-i Avies tegevjuht Allan Soll nendib Saare maavalitsusele saadetud kirjas, et nende hinnangul tekitab nõutud garantiisumma ühekordne ülesseadmine väikese regionaallennundusega tegeleva ettevõtte jaoks liigset rahavoolist pinget. Niisamuti ei tekita see nõue Solli sõnul lepingu kummalegi osapoolele majanduslikku lisaväärtust. Nii teeb Allan Soll maavalitsusele ettepaneku tasuda garantiisumma väiksemate maksetena maksegraafiku alusel, mille ta samuti maavalitsusele saatis.

Väljapakutud graafiku kohaselt maksab Avies poole aasta jooksul iga kuu esimesel kuupäeval ära 21 400 euro suuruse osamakse (viimane makse on seejuures 21 000 eurot). Kokku tuleb lennufirmal tasuda 128 000 eurot. Olemasolev deposiit on 36 000 eurot ja nõutud garantii suurus ühtekokku 164 000 eurot.

“Lisame siinkohal, et AS Avies on esimese kolme kuu jooksul taastanud lennuliini toimimise regulaarsuse ja sisendanud reisijates usku lendamise võimalusse,” tähendab Allan Soll. Ta märgib, et lennud toimuvad õigeaegselt ja reisijate teenindamisega olulisi probleeme olnud ei ole. “Lisaks tulime tellijale vastu piletihinna ühtlustamise osas, millest tingituna langes vedaja piletitulu, samas tõusis oluliselt reisijate arv,” selgitab Soll.

Lennufirma tegevjuhi sõnul on nad ülimalt entusiastlikud liini edasise toimimise osas ja annavad endast parima, et vajadusel minna üle 11 lennule nädalas. “Eeltoodud positiivset tendentsi arvesse võttes loodame, et Saare maavalitsus tunnustab vedaja tänaseni tehtud pingutusi ja leiab võimaluse kiita heaks garantiisumma tasumise ajatamise ettepanek.”
Saare maavalitsuse transpordinõunik Taavi Kurisoo ütles Saarte Häälele, et nad on lennufirma ettepanekuga päri. “Maavalitsus on nõus Aviesi ettepanekuga tasuda tagatis osadena,” kinnitas ta.

Tallinna ja Kuressaare vahelisi regulaarlende tegev Avies sai Saare maavalitsuselt suvel ettekirjutuse lennuliinilepingu nõuetekohaseks täitmiseks. Vastavalt mai keskel sõlmitud lepingule oli Avies kohustatud 30 päeva jooksul alates lepingu sõlmimisest esitama maavalitsusele pangast saadud garantii kohustuste täitmiseks summas, mis võrdub 15 protsendiga liini teenindamise eeldatavast aastasest maksumusest. Garantii esitamise tähtaeg oli juba 17. juunil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 154 korda, sh täna 1)