Kuressaare supelrannas käis ligi seitse ja pool tuhat inimest

Augustiga lõppenud suvine supelhooaeg Kuressaare rannas oli rahvarohkuse poolest, võrreldes teiste Eesti randadega, keskmiste seas. Jahe suvi ei soodustanud küll päikesevannide võtmist, kuid Kuressaare trumbiks oli Eesti stabiilselt soojemaid veetemperatuure. Kraadiklaas näitas pidevalt 18 kraadi.

“Kolme kuuga külastas Kuressaare supelranda 7564 inimest, kellest 2517 käis ujumas või suplemas,” võttis hooaja kokku rannal silma peal hoidva Securitase kvaliteedi- ja riskijuht Ahti Kuusk.

Üldjoontes möödus suvi rahulikult, kuid oli ka erandeid. Mitmeid kordi tuli korrale kutsuda koeraomanikke: juunis 29-l, juulis 34-l ja augustis 47 korral. “Sageli on koeral siiski suukorv ja koera järelt koristamiseks on omanikul vastavad vahendid kaasas,” rääkis Kuusk.

Korrale tuli kutsuda ka jalgratastega rannaliival sõitjaid ning kaheksal korral tuli anda esmaabi. 15 korral tuli aidata vähese ujumisoskusega lapsi. Oli ka selliseid suvenautijaid, kes tulid randa alkoholiga. Neid oli kokku 18, peamiselt juhtus seda just merepäevade ajal.

Kokkuvõttes tõdes Kuusk, et korrarikkumisi oli tänavu eelmise suvega võrreldes poole vähem. “Politsei väljakutsumise vajadust ei olnud kordagi,” märkis ta.

Nii mõnigi kord tuli pöörduda just noorte poole, et nad piiraksid oma roppu sõnavara. Samuti juhtus, et mõni sõbrannaga jutuhoogu sattunud ema lapse silmist kaotas ja lapse kadumise murega pöörduti siis rannavalve poole.
Randa külastanud välismaalaste seas olid ülekaalus venelased, lätlased, soomlased, sakslased ja inglased. “Nende suust kostis palju kiitvaid sõnu Kuressaare ranna puhtuse kohta,” märkis Ahti Kuusk.

Puhkajad tegid ka ettepanekuid ranna paremaks muutmiseks. Näiteks arvati, et rannas võiks olla ka väliujula, et soodustada ujumisõpet, ning mere ääres võiksid olla pingid, kus jalgu puhata ja merd vaadata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 110 korda, sh täna 1)